Dnes je čtvrtek 28. března 2024., Svátek má Soňa
Počasí dnes 15°C Občasný déšť

FC Barcelona podala stížnost, otec rozhodčího z Clásica fandí Realu

Utkání FC Barcelony s Realem Madrid 24. října 2020 | zdroj: Profimedia

Vedení Barcelony podalo podnět ke Španělské fotbalové federaci (RFEF) kvůli tomu, že rozhodčí sobotního El Clásica s Realem Madrid (1:3) Juan Martínez Munuera byl podjatý. Reaguje tak na informaci z nedělního vydání španělského deníku Sport, že Munuerův otec je velkým fanouškem "Bílého baletu", takže jeho syn nemohl být nestranný.

Otec rozhodčího Juan Ramon Munuera je vedle bývalého prezidenta Valencie Eduarda Zaplany zakladatelem fanklubu Realu Madrid s názvem Přátelé z Benidormu. Jako bývalý sudí ve třetí lize údajně Munuera starší nosil pod rozhodcovským dresem bílý trikot Realu.

Hlavní sudí navíc podle vedení Barcelony nebyl jediným zaujatým rozhodčím duelu. Ve stížnosti předsedovi federace Luisi Rubialesovi poukazuje vedení klubu na to, že zaujatý musel být i Munuerův bratr Miguel Martínez Munuera, který působil v roli asistenta sudího.

Zástupci Barcelony si už v sobotu stěžovali na Munuerův výkon, a to především na situaci z 61. minuty, v níž obránce "Blaugranas" Clement Lenglet zatáhl za dres kapitána Realu Sergia Ramose a po konzultaci s videorozhodčím Munuera nařídil proti Barceloně penaltu. Z ní dal Ramos vítězný gól zápasu.

"Hráči se v šestnáctce tahají za dres pořád. Navíc myslím, že Ramos jako první fauloval Lengleta, který na rozdíl od něj sebou takhle nehodil o zem. Za mě to prostě není penalta," nechal se slyšet trenér Barcelony Ronald Koeman.

V sobotu na Camp Nou skórovaly oba týmy hned z prvních šancí. Už v páté minutě využil kolmice Karima Benzemy ke gólu Federico Valverde, "Bílý balet" se ale radoval jen chvíli, neboť o tři minuty později srovnal Ansu Fati. Španělský křídelník, který za týden oslaví 18. narozeniny, se stal nejmladším střelcem El Clásica v historii.

Ofenzivní představení pokračovalo i ve zbytku prvního poločasu, při velkých šancích Benzemy i na druhé straně Lionela Messiho se ale vyznamenali oba brankáři. Hvězdný Argentinec nedal gól proti odvěkému rivalovi ani v šestém zápase v řadě.

Rozhodující okamžik utkání nastal po hodině hry. Clement Lénglet zatáhl ve vápně Ramose a sudí po konzultaci s videem nařídil pokutový kop. Ten proměnil sám faulovaný kapitán Ramos a stal se prvním hráčem Realu po třinácti letech a trefě Ruuda van Nistelrooije, který dal v ligovém El Clásicu gól z penalty. Navíc proměnil i 25. soutěžní pokutový kop v řadě. V 90. minutě přidal pojistku střídající Luka Modrič. Zinedine Zidane tak v roli kouče stále na Camp Nou neprohrál (tři výhry, tři remízy).

Real se po vítězství posunul na druhou příčku tabulky, na vedoucí San Sebastian ztrácí bod. Barcelona za madridským rivalem zaostává už o šest bodů a i když má odehráno o zápas méně, patří jí až 12. místo.