Humbert překvapivě ovládl Antverpy a získal druhý titul

25. 10. 2020, 19:52
Aktuality 10
ATP ANTVERPY - Ugo Humbert se stal nečekaným vítězem halového turnaje ATP 250 v belgických Antverpách. Ve finále 22letý Francouz porazil o rok mladšího Australana Alexe de Minaura a po lednovém triumfu v Aucklandu získal druhý titul.
Profily hráčů
Ugo Humbert (© AFP)

Ugo Humbert po restartu sezony nevyhrál víc jak dva zápasy po sobě, ovšem v hale v Antverpách nenašel přemožitele v žádném z pěti zápasů.

Už ve druhém kole vyřadil nasazenou dvojku Pabla Carreño ze Španělska, v sobotním semifinále přežil čtyři mečboly proti Britovi Danu Evansovi a dnes si poradil i s ve formě hrajícím Alexem de Minaurem.

Dvaadvacetiletý Francouz ve finále diktoval útočným stylem tempo zápasu. První sadu získal za 37 minut, druhý set, v němž se hra vyrovnala, vybojoval až v tie-breaku. Nakonec zvítězil bez ztráty podání 6-1 7-6.

"Tohle je jedno z mých největších vítězství. Jsem šťastný, že jsem vyhrál druhý letošní turnaj proti opravdu skvělému hráči. Hrál jsem agresivně jako v předchozích zápasech a jsem moc šťastný, jak mi to šlo. Byl to skvělý zápas s vysokou úrovní," radoval se francouzský šampion.

Humbert vyhrál i své druhé finále na okruhu ATP. To první si zahrál v lednu v novozélandském Aucklandu, kde ho nezastavili Denis Shapovalov, John Isner ani krajan Benoit Paire. Po dnešku si ve světovém žebříčku zajistil posun na své nové maximum (32. místo).

"Tenis je někdy šílený. Včera jsem čelil čtyřem mečbolům a dnes jsem tady jako šampion. Je to pro mě úžasný pocit, jsem na sebe pyšný," zářil šťastný Francouz.

V Antverpách se Humbert stal v pětileté historii turnaje už třetím francouzským vítězem po Richardu Gasquetovi (2016) a Jo-Wilfriedu Tsongovi (2017). Poslední dva ročníky vyhráli Britové Kyle Edmund (2018) a Andy Murray (2019).

De Minaur, který před sedmi dny v Antverpách vyhrál Ultimate Tennis Showdown a tento týden vyřadil Richarda Gasqueta, Feliciana Lópeze či Grigora Dimitrova, hrál finále poprvé v sezoně a posedmé v kariéře. Na loňské triumfy ze Sydney, Atlanty a Zhuhai ale nenavázal.

"Byl to pro mě důležitý týden. Podařilo se mi vrátit na úroveň, na které bych chtěl být, což je skvělé. Jsem moc spokojený s tím, kam jsem svou hru dostal. Je to velký krok správným směrem," řekl de Minaur.

Zatímco Humbert má v příštím týdnu volno, de Minaur se přesune na podnik ATP 500 do Vídně, kde ho v prvním kole čeká souboj s Rusem Daniilem Medveděvem.