Radilova show! Proti Soči vystřelil hattrick. Češi dál táhnou Traktor

Autor: ČTK, adl, kal
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Český hokejový útočník Lukáš Radil se v KHL významně podílel na vítězství Spartaku Moskva. V utkání proti Soči (4:1) zkompletoval hattrick. Brankář Roman Will zneškodnil v utkání na ledě Chabarovsku 32 střel a pomohl hokejistům Čeljabinsku k výhře 2:1. Domácí hráč Michal Jordán si připsal asistenci, stejně jako Lukáš Sedlák ve vítězném mužstvu.

V odpoledním utkání Spartaku se Soči otevřel skóre jako první ve druhé třetině Lukáš Radil. Hosté sice dokázali bleskově vyrovnat, další góly už ale pálili jen hráči z Moskvy, tedy především český reprezentant. I díky asistenci parťáka Robina Hanzla bývalý hráč San Jose zkompletoval hattrick do konce třetí dvacetiminutovky.

Radil má v nynější sezoně na kontě již 10 gólů a je s přehledem nejlepším střelcem Spartaku. V říjnu už to bylo jeho druhé tříbodové utkání, před týdnem se podílel na výhře 3:0 nad Dynamem Minsk dvěma góly a asistencí.

Zápas v Chabarovsku začal jako souboj českých brankářů Willa a Marka Langhamera, ten ale vynechal druhou třetinu poté, co dostal trest na 2+10 minut za nepovolenou výstroj. Dvacet minut v domácí brance strávil Jevgenij Alikin, pak se Langhamer na led vrátil.

Willa překonal pouze Vladimir Butuzov v 47. minutě. Rychlý protiútok založil obránce Jordán, který obral soupeře o puk a přihrál Alexandru Poluninovi. Po snížení na 1:2 už v Chabarovsku před dvěma tisícovkami diváků další branka nepadla.

Nedělní výsledky KHL:

Chabarovsk - Čeljabinsk 1:2 (Jordán - Sedlák oba 0+1),

Kunlun Red Star - CSKA Moskva

Spartak Moskva - HK Soči 4:1 (za domácí Radil 3+0, Hanzl 0+1)

5. Dinamo Riga 11 1 1 3 6 24:39 7

Poznámka: Minsk, Kunlun, Dynamo Moskva a CSKA Moskva mají započítány technické výhry.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »