TCL V Repre

Coufal pomohl West Hamu obrat "Citizens", Everton poprvé narazil a Son opět skóroval

West Ham United se stává postrachem favoritů. Poté, co smazal na Tottenhamu třígólové manko a remizoval, obral tentokrát Manchester City. K domácí remíze 1:1 přispěl asistencí i Vladimír Coufal. Manchester United se ve šlágru 6. kola rezešel s Chelsea bez branek a Liverpool udolal Sheffield United 2:1. Vedoucí Everton poprvé v sezoně narazil, konkrétně v Southamptonu. Čtvrtý Leicester loupil na Arsenalu a Tottenham dalším gólem Son Hung-mina v Burnley.

Son Hung-min z Tottenhamu oslavuje gól
zdroj: PA autor: Lindsey Parnaby

Korejec se osmou trefou v ročníku osamostatnil v čele tabulky střelců před Dominicem Calvertem-Lewinem z Evertonu.

Hosté zlomili soupeře až čtvrt hodiny před koncem při rohovém kopu, po němž Harry Kane hlavou přiťukl míč směrem k brance, kde pohotově zakončil Son Hung-min – ten skóroval ve čtvrtém soutěžním utkání za sebou a v nejproduktivnějším týmu soutěže má na svědomí polovinu všech gólů. Tottenham je pátý, Burnley ještě nevyhrálo a má jen bod.

Coufal se blýskl přihrávkou

West Ham šel do vedení v 18. minutě. Souček vybojoval na pravé straně míč pro Coufala, který našel centrem v pokutovém území Michaila Antonia a ten nůžkami překonal Edersona. Anglický útočník vstřelil po červnovém restartu minulého ročníku Premier League 11. branku, lépe je na tom pouze kanonýr Tottenhamu Harry Kane (12).

V 51. minutě se kolem Coufala, který krátce předtím dostal žlutou kartu, prohnal Joao Cancelo a po jeho centru se ve vápně prosadil střídající Phil Foden. "Kladiváři" byli po zbytek utkání pod velkým tlakem, úřadující vicemistři ale podruhé gólmana Lukasze Fabiaňského nepřekonali.

West Ham přerušil sérii devíti soutěžních porážek s "Citizens" a potvrdil úspěšný vstup do sezony. "Měli jsme příležitosti, abychom rozhodli zápas ve svůj prospěch, ale to i soupeř. Remíza je zasloužená. Jsme rádi, že jsme schopní hrát a bodovat s týmy, jako jsou Manchester City nebo Tottenham," řekl Souček.

Oba týmy mají na kontě osm bodů a jsou ve středu tabulky, City ale mají zápas k dobru. Přesto se trenéru Pepu Guardiolovi poprvé v kariéře stalo, že jeho tým nezískal v úvodních pěti ligových duelech v sezoně alespoň deset bodů.

Harry Maguire ve sporném souboji kapitánů s Césarem Azpilicuetou
zdroj: ČTK/PA autor: Oli Scarff

Na Old Trafford gól nepadl, a Manchester United tak nevyhrál ani ve třetím domácím utkání sezony, což se mu naposledy stalo v ročníku 1972/73. Ke třem bodům mu nepomohl ani debut bývalého kanonýra PSG nebo Neapole Edinsona Cavaniho, jenž přišel do zápasu z lavičky na poslední půlhodinu.

Chelsea navázala na bezbrankovou remízu se Sevillou v Lize mistrů a je na šesté příčce. "Rudí ďáblové" ztrácejí na svého soupeře dva body, přesto jsou ve vyrovnané tabulce až 15., mají ale zápas k dobru.

Výhru Leicesteru zařídil Jamie Vardy, který ve dvanáctém startu proti Arsenalu vstřelil jedenáctý gól. S šesti brankami nejlepší střelec týmu v aktuálním ročníku přišel na hřiště po hodině hry, v 80. minutě se dostal do úniku s Cengizem Ünderem a jeho přihrávku hlavičkou v letu zakončil.

Reds vyhráli díky trefám Firmina a Joty

Sheffield získal v dosavadním průběhu Premier League jediný bod, na hřišti obhájce titulu se ale překvapivě ujal vedení. Brankáře Alissona, který se po zranění vrátil do sestavy Liverpoolu, překonal z pokutového kopu Sander Berge. Krátce před pauzou ale srovnal Roberto Firmino a obrat dokonal v 64. minutě Diogo Jota.

Letní posila z Wolverhamptonu Jota skóroval po svém příchodu i v druhém domácím utkání, což se naposledy povedlo v dresu "Reds" Sadiu Manému před čtyřmi lety. Liverpool vyhrál po dvou zápasech a bodově dotáhl v čele tabulky městského rivala Everton, ten má ale k dobru nedělní utkání se Southamptonem.

Patrick Bamford z Leedsu se raduje z gólu
zdroj: REUTERS

Aston Villa čtyři dosavadní střetnutí vyhrála při skóre 12:2 včetně demolice mistrovského Liverpoolu (7:2), tentokrát ale svěřenci trenéra Deana Smitha narazili.

Po bezbrankovém poločase neuhlídali Bamforda, který se během 19 minut prostřílel na třetí místo v tabulce kanonýrů. V 55. minutě otevřel skóre dorážkou z bezprostřední blízkosti a následně rozšířil dvěma střelami do "šibenice" počet gólů v sezoně na šest.

O jeden více mají na kontě jen Korejec Son Hung-min z Tottenhamu a Dominic Calvert-Lewin z vedoucího Evertonu.

Ten ale další trefu v neděli proti Southamptonu nepřidal a jeho celek poprvé v tomto ročníku Premier League soupeři podlehl 0:2, když u obou branek asistoval Danny Ings.

Aktivnější "Svatí" si poprvé na mužstvo trenéra Carla Ancelottiho vyšlápli po necelé půlhodině hry, kdy rychlou narážečku s Ingsem využil kapitán James Ward-Prowse. Ve 35. minutě po Ingsově centru skóroval i díky lehké teči Che Adams.

Hosté navíc v 72. minutě přišli o vyloučeného Lucase Digneho a na obrat se nezmohli. Tabulku teď vedou už jen díky lepšímu skóre před obhájci z Liverpoolu, jeden bod ztrácí Aston Villa, která v 6. kole rovněž poprvé prohrála, ale má ještě zápas k dobru.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

West Ham United - Manchester City 1:1 (18. Antonio - 51. Foden), Aston Villa - Leeds 0:3 (55., 67. a 74. Bamford), Fulham - Crystal Palace 1:2 (90.+5 Cairney - 8. Riedewald, 64. Zaha), Manchester United - Chelsea 0:0Liverpool - Sheffield United 2:1 (41. Firmino, 64. Jota - 13. Berge z pen.), Southampton - Everton 2:0 (27. Ward-Prowse, 35. Adams), Wolverhampton - Newcastle 1:1 (81. Jiménez - 89. Murphy), Arsenal - Leicester 0:1 (80. Vardy), Brighton - West Bromwich 1:1 (40. vlastní Livermore - 83. Ahearne-Grant), Burnley - Tottenham 0:1 (76. Son Hung-min).