Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Sport

Real zvítězil v El Clásicu na hřišti Barcelony a posunul se na první místo, zářil Ramos

Real Madrid v očekáváném šlágru porazil Barcelonu 3:1. foto: Reuters

Barcelona - První El Clásico sezony vyznělo ve španělské lize pro fotbalisty Realu Madrid, kteří vyhráli v Barceloně 3:1. Vítězný gól dal v 63. minutě z penalty Sergio Ramos. Real se tak vrátil do čela tabulky. Barcelona na svého rivala ztrácí šest bodů, ale má zápas k dobru.
  18:21

Na Camp Nou skórovaly oba týmy hned z prvních šancí. Už v páté minutě využil kolmice Karima Benzemy ke gólu Federico Valverde, „Bílý balet“ se ale radoval jen chvíli, neboť o tři minuty později srovnal Ansu Fati. Španělský křídelník, který za týden oslaví 18. narozeniny, se stal nejmladším střelcem El Clásica v historii.

Ofenzivní představení pokračovalo i ve zbytku prvního poločasu, při velkých šancích Benzemy i na druhé straně Lionela Messiho se ale vyznamenali oba brankáři. Hvězdný Argentinec nedal gól proti odvěkému rivalovi ani v šestém zápase v řadě.

Rozhodující okamžik utkání nastal po hodině hry. Clement Lénglet zatáhl ve vápně Ramose a sudí po konzultaci s videem nařídil pokutový kop. Ten proměnil sám faulovaný kapitán Ramos a stal se prvním hráčem Realu po třinácti letech a trefě Ruuda van Nistelrooije, který dal v ligovém El Clásicu gól z penalty. Navíc proměnil i 25. soutěžní pokutový kop v řadě.

V 90. minutě přidal pojistku střídající Luka Modrič. Zinedine Zidane tak v roli kouče stále na Camp Nou neprohrál (tři výhry, tři remízy).