Golfista roku

V Lize národů se dařilo favoritům, vítězství zapsali Španělé a poprvé i Němci

Až na sedmý pokus se ze skalpu soupeře v Lize národů radovala německá fotbalová reprezentace. "Die Mannschaft" vyhrál ve skupině A4 na Ukrajině 2:1 a stíhá v tabulce vedoucí Španělsko, které doma udolalo Švýcarsko 1:0.

Španěl Mikel Oyarzabal (vlevo) se raduje z gólu
zdroj: REUTERS

Španělům stačil ke třem bodům gól Mikela Oyarzabala ze 14. minuty. Domácí výběr oplatil soupeřům ze země helvétského kříže porážku z posledního vzájemného soutěžního zápasu z léta 2010, kdy na "zlatém šampionátu" v Jihoafrické republice padli 0:1.

Němcům se podařilo v Lize národů vůbec poprvé vyhrát. V prvním ročníku pouze dvakrát remizovali a dvakrát prohráli a v tom aktuálním měli na kontě nerozhodné výsledky se Švýcary a Španěly. V Kyjevě se ujali vedení ve 20. minutě zásluhou Matthiase Gintera, chvíli po přestávce navíc zvýšil Leon Goretzka. Domácím se podařilo pouze snížit zásluhou pokutového kopu Ruslana Malinovského.

Díky premiérovému vítězství vystřídali světoví šampioni z roku 2014 Ukrajinu na druhém místě v tabulce a mají dvoubodovou ztrátu na Španělsko.