Golf Time

Lvice kousaly USK, ale vítězství se nedočkaly. Brněnské derby si podmanily Žabiny

V souboji nejlepších dvou celků dosavadního průběhu ligové sezony vyhrály basketbalistky USK Praha v Hradci Králové 85:79 a uštědřily mu první letošní porážku. Dlouholeté české suverénky odehrály šlágr 5. kola pouze s jednou střídající hráčkou a připsaly si nejtěsnější triumf v sezoně. Po karanténě a opožděném vstupu do ročníku slavily i brněnské Žabiny, konkrétně na palubovce Králova Pole po výsledku 77:65.

USK - Benátky
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Hradecké Lvice po třech úvodních výhrách nedaly favoritkám nic zadarmo a po první čtvrtině o dva body vedly. Pražanky do poločasu skóre otočily a ve třetí části, v níž vedly až o 16 bodů, si vytvořily rozhodující náskok. Na čtvrtém vítězství USK v sezoně a druhém během tří dnů nic nezměnilo ani závěrečné vzepětí domácích, které poslední čtvrtinu o tři body vyhrály.

V dresu českých mistryň se před nucenou dvoutýdenní pauzou kvůli koronavirovým omezením poprvé v sezoně představila uzdravená Kateřina Elhotová. Kapitánka týmu nastřílela 16 bodů. Více zvládla jen chorvatská pivotka Marija Režanová, jež zaznamenala 21 bodů a 11 doskoků. Do dvouciferných hodnot v nastřílených bodech se dostalo všech šest hráček USK. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 25 body domácí Pamela-Therese Effangová.

Stoupalová opět táhla Žabiny

Stejně jako ve středu proti Trutnovu dovedla Žabiny k vitězství Natálie Stoupalová - v letošním prvním brněnském derby zaznamenala dvaadvacetiletá pivotka 22 bodů. Velký podíl na výhře hostí měla také rozehrávačka Eliška Hamzová, která dala 16 bodů a přidala 5 bloků.

Domácím naopak nestačilo 16 bodů Kateřiny Zohnové, jež v předchozích dvou sezonách oblékala právě dres Žabin.

Žabiny vyhrály i podruhé, v derby přetlačily Královo Pole

Na rozdíl od Králova Pole dosáhla ve čtvrtém utkání na třetí výhru pražská Slavia a posunula se na druhé místo za USK Praha a o skóre před Hradec Králové. Při vítězství 89:55 nad SBŠ Ostrava zaznamenala Kamila Hošková triple double za 16 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí. Pětadvacetiletá křídelní hráčka či rozehrávačka dala ze hry jen sedm bodů, ale k tomu proměnila devět z deseti šestek.