Chance liga: na čele tabulky čtyři celky, Slavia prohrála s Přerovem

Autor: ČTK, ros
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Slavie prohráli v předehrávce 24. kola první ligy v Přerově 2:4 a promarnili šanci posunout se do čela neúplné tabulky. Místo toho klesli ze druhého místa na třetí a mají stále stejně bodů jako vedoucí Poruba a druhá Jihlava. Dotáhly se na ně také čtvrté Benátky nad Jizerou, které zvítězily v 10. kole v Šumperku 3:2. Třetí výhru za sebou si připsalo Kladno, které vyhrálo ve Frýdku-Místku 3:2.

Slavia po šesti výhrách vedla v Přerově od čtvrté minutě, kdy otevřel skóre Petr Kafka. Ve druhém dějství Zubři stav otočili díky přesilovkovým brankám Tomáše Doležala a Vlastimila Dostálka. Ve 46. minutě sice vyrovnal v početní výhodě Lukáš Buchta, ale domácím zajistil výhru dalšími dvěma góly Dostálek a dovršil hattrick.

Benátky nad Jizerou vedly v Šumperku po 93 sekundách a přesilovkové trefě Marka Zachara. Ve 14. minutě sice v početní výhodě vyrovnal Tadeáš Jaroš, ale ve třetí třetině vrátil Středočechům vedení v oslabení Jan Štibingr a v přesilovce zvýšil Tomáš Hanousek. Draci už jen zkorigovali výsledek díky Jan Milfaitovi.

Kapitána Slavie Jana Nováka hraje již 17. sezonu v dresu Pražanů

Kladenské Rytíře dostal v 11. minutě v přesilové hře do vedení americký obránce Zach Frye, ale hned za 19 sekund vyrovnal Ondrej Šedivý, který v čase 13:50 také otočil stav.

Kladno ale úřadovalo v přesilovkách. Nejprve 44 sekund před koncem úvodního dějství smazal ztrátu Tomáš Pitule a v 35. minutě podruhé skóroval Frye. V závěrečné třetině zvýšili Tomáš Plekanec s Markem Račukem už na 5:2. Za domácí, kteří vyšli potřetí za sebou naprázdno, zkorigoval výsledek v početní výhodě Vojtěch Tomi.

Třetí porážku za sebou si připsal nováček Kolín. Kozlové dvakrát prohrávali po brankách Zdeňka Zabloudila, na které odpověděli Václav Jankovský a Miroslav Kukla. V 54. minutě rozhodl Arslan Achmeťjanov. Kadaň se před týdnem v šestém utkání sezony doma proti Benátkám nad Jizerou dočkala první výhry v sezoně (4:3 po samostatných nájezdech) a teď na to navázala.

Po dvou porážkách zabral Prostějov, který zvítězil ve Vrchlabí 5:2. Dvěma góly k tomu pomohl Lukáš Žálčík, za poražené skóroval také dvakrát Martin Heřman.

10. kolo Chance ligy:

Kolín - Kadaň 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky:
21. Jankovský, 37. Kukla - 20. a 26. Z. Zabloudil, 54. Achmeťjanov. Rozhodčí: Pilný, Jaroš - Bohuněk, J. Dědek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Bez diváků.

Vrchlabí - Prostějov 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky:
3. a 38. M. Heřman - 31. a 59. Žálčík, 6. Chlán, 17. J. Matyáš, 26. Vachutka. Rozhodčí: Pešina, Čáp - Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Bez diváků.

Frýdek-Místek - Kladno 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)
Branky:
11. a 14. Šedivý, 59. Tomi - 11. a 35. Frye, 20. Pitule, 54. Plekanec, 54. Račuk. Rozhodčí: M. Dědek, Ondráček - Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 5:7, navíc Hajný (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Bez diváků.

Šumperk - Benátky nad Jizerou 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky:
14. T. Jaroš, 58. Milfait - 2. Zachar, 54. Štibingr, 57. T. Hanousek. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Gančarčík, Bartek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Předehrávka 24. kola Chance ligy:

Přerov - Slavia Praha 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky:
33., 56. a 59. Dostálek, 23. T. Doležal - 4. Kafka, 46. Buchta. Rozhodčí: Cabák, Vrba - Vašíček, Kučera. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Bez diváků.

1. Poruba 9 4 2 3 31:18 16
2. Jihlava 7 5 1 1 24:17 16
3. Slavia Praha 8 4 2 2 22:16 16
4. Benátky nad Jizerou 9 4 3 2 30:29 16
5. Sokolov 8 4 2 2 32:22 15
6. Kladno 8 4 3 1 30:22 15
7. Vsetín 7 4 1 2 23:16 14
8. Prostějov 10 3 2 5 37:33 13