Lyžování ČR 2024

Slavia prohrála v Přerově a nevyužila šanci jít do čela

Slavia prohrála v předehrávce 24. kola první ligy v Přerově 2:4 a promarnila šanci posunout se do čela neúplné tabulky. Místo toho klesla ze druhého místa na třetí a má stále stejně bodů jako vedoucí Poruba a druhá Jihlava. Třetí výhru za sebou si připsalo Kladno, které vyhrálo ve Frýdku-Místku 3:2.

Utkání Přerov - Slavia
zdroj: hokejprerov.cz

Slavia po šesti výhrách vedla v Přerově od čtvrté minuty, kdy otevřel skóre Petr Kafka. Ve druhém dějství Zubři stav otočili díky přesilovkovým brankám Tomáše Doležala a Vlastimila Dostálka. Ve 46. minutě sice vyrovnal v početní výhodě Lukáš Buchta, ale domácím zajistil výhru dalšími dvěma góly Dostálek a dovršil hattrick.

Rytíře dostal v 11. minutě v přesilové hře do vedení americký obránce Zach Frye, ale hned za 19 sekund vyrovnal Ondrej Šedivý, který v čase 13:50 také otočil stav.

Kladno ale úřadovalo v přesilovkách. Nejprve 44 sekund před koncem úvodního dějství smazal ztrátu Tomáš Pitule a v 35. minutě podruhé skóroval Frye.

V závěrečné třetině zvýšili Tomáš Plekanec s Markem Račukem už na 5:2. Za domácí, kteří vyšli potřetí za sebou naprázdno, zkorigoval výsledek v početní výhodě Vojtěch Tomi.

Sestřih utkání Frýdek-Místek - Kladno

Benátky nad Jizerou vedly v Šumperku po 93 sekundách a přesilovkové trefě Marka Zachara. Ve 14. minutě sice v početní výhodě vyrovnal Tadeáš Jaroš, ale ve třetí třetině vrátil Středočechům vedení v oslabení Jan Štibingr a v přesilovce zvýšil Tomáš Hanousek. Draci už jen zkorigovali výsledek díky Jan Milfaitovi.

Třetí porážku za sebou si připsal nováček Kolín. Kozlové dvakrát prohrávali po brankách Zdeňka Zabloudila, na které odpověděli Václav Jankovský a Miroslav Kukla. V 54. minutě rozhodl Arslan Achmeťjanov.

Kadaň se před týdnem v šestém utkání sezony doma proti Benátkám nad Jizerou dočkala první výhry v sezoně (4:3 po samostatných nájezdech) a teď na to navázala.

Po dvou porážkách zabral Prostějov, který zvítězil ve Vrchlabí 5:2. Dvěma góly k tomu pomohl Lukáš Žálčík, za poražené skóroval také dvakrát Martin Heřman.

Výsledky první hokejové ligy:

Kolín - Kadaň 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 21. Jankovský, 37. Kukla - 20. a 26. Z. Zabloudil, 54. Achmeťjanov. Rozhodčí: Pilný, Jaroš - Bohuněk, J. Dědek. Vyloučení: 5:5. Bez využití.

Vrchlabí - Prostějov 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky: 3. a 38. M. Heřman - 31. a 59. Žálčík, 6. Chlán, 17. J. Matyáš, 26. Vachutka. Rozhodčí: Pešina, Čáp - Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2.

Frýdek-Místek - Kladno 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)
Branky: 11. a 14. Šedivý, 59. Tomi - 11. a 35. Frye, 20. Pitule, 54. Plekanec, 54. Račuk. Rozhodčí: M. Dědek, Ondráček - Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 5:7, navíc Hajný (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3.

Šumperk - Benátky nad Jizerou 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 14. T. Jaroš, 58. Milfait - 2. Zachar, 54. Štibingr, 57. T. Hanousek. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Gančarčík, Bartek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1.

Přerov - Slavia Praha 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 33., 56. a 59. Dostálek, 23. T. Doležal - 4. Kafka, 46. Buchta. Rozhodčí: Cabák, Vrba - Vašíček, Kučera. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Bez diváků.