pátek 19.4 9:00 - Sýpka u rybníka Topič

• Multinstrumentální koncert kapely Jablkoň

pátek 19.4 19:30 - Hospoda U Datla, Blatná

Mirovice vládnou B třídě! Čížové nastřílely devět gólů

MIROVICE - Fotbalisté Mirovic zažívají skvělý podzim. V sedmi odehraných kolech šestkrát vyhráli a vedou tabulku nejnižší krajské soutěže. Na vydařenou sérii chtěli navázat i v sobotu 10. října, kdy ve svém areálu hostili Čížovou, která má úplně opačné starosti a se šesti body okupuje spodek tabulky. To se Mirovickým bezpochyby povedlo. Domácí celek měl po celou hrací dobu utkání ve své režii. Soupeři nasázel neuvěřitelných devět gólů, připsal si sedmé vítězství a s jednadvaceti body dál kraluje pořadí.

SK Mirovice – TJ Sokol Čížová 9:2 (4:0)

Branky: Císař 4, Štochl 2, Kocourek, Hlavín, Ševr – Müller, Šteier

Rozhodčí: Eibl – Lopata, Tanáč. ŽK: 1:2 (Mrlina – Šťastný, Hanisch)

Mirovice: Čejdík (46. Koňas) – Huleš (53. Kvěch), Jelínek, Mrlina (62. Hřídel), Císař, Převrátil (74. Chadima), Vondrák (54. Hlavín), Vodňanský, Štochl, Kocourek, Ševr

Čížová: Šťastný – Horník, Šlouf, Jašek, Duchoň, Příhoda, Hanisch, Šitner, Šteier, Valenta, Müller

V zápase od prvních minut Mirovice plnily roli jasného favorita a už v 6. minutě šly do vedení po trefě Jana Císaře. Toho o chvíli později napodobil z penalty Matěj Štochl a svěřenci trenéra Michala Obyta vedli 2:0. Ještě během první půle stihl střelec úvodní branky dokončit hattrick -4:0. Čížová tak odešla na přestávku s čtyřgólovým mankem a mohla být ráda, že další šance domácích zůstaly nevyužity. Po změně stran domácí prostřídali. Mezi třemi tyčemi dostal v rozhodnutém zápase prostor gólman dorosteneckého věku Rostislav Koňas, který nahradil mirovickou oporu Zdeňka Čejdíka. Domácí pokračovali v nastoleném trendu v čele s výborně hrajícím Císařem, který v 53. minutě zaznamenal už čtvrtou trefu - 5:0. Brankostroj nepolevoval, o další gól se postaral Ondřej Kocourek a exdivizní celek byl zralý na ručník. Potom se dočkala i Čížová a po brance Milana Müllera snížila - 6:1. Vzápětí ale vrátil Mirovicím šestigólový náskok Tomáš Hlavín. O druhou trefu hostí se pak postaral Stanislav Šteier – 7:2. Poslední slovo měl ale domácí celek. V 83. minutě se prosadil Vlastimil Ševr a tečku za výsledkem napsal dvě minuty před koncem prozatímní nejlepší střelec soutěže Matěj Štochl – 9:2.

Ve středečních novinách zhodnotí vítězný zápas sportovní manažer a asistent trenéra Mirovic Břetislav Mikeška.