Denver Pioneers - UMass Minutemens

Slavia veze výhru z vedoucí Poruby a bodově se na ni dotáhla, uspělo i Kladno

Po skvělém startu to začíná drhnout. Hokejisté Poruby prohráli potřetí ze čtyř duelů. Lídr první ligy doma tentokrát nestačil na Slavii, která vyhrála 1:0 a posunula se v tabulce na druhé místo právě za svého soupeře, kde má jen horší skóre. Po dvou porážkách zabralo Kladno, které doma v dohrávaném utkání 2. dějství porazilo Přerov 3:2. V jediném utkání původně plánovaného 8. kola vyhrál šumperský nováček v Prostějově 4:3 a v dohrávce 6. dějství Benátky nad Jizerou zdolaly Kolín 5:4.

Hokejisté Slavie Praha
zdroj: Twitter HC Slavia Praha

Slavia oslavila už šestou výhru za sebou a zaváhala jen v úvodním kole, kdy doma podlehla Ústí nad Labem 1:3. Jedinou branku utkání v Ostravě vstřelil v osmé minutě v přesilové hře Petr Kafka. Brankář Martin Michajlov udržel díky 26 zákrokům podruhé v sezoně čisté konto.

Kladno dostal do vedení v páté minutě první soutěžní brankou za Rytíře americký obránce Zachary Frey, letní posila z Kalamazoo z ECHL. Ve druhé třetině sice vyrovnal Jakub Kubeš, ale v 35. minutě vrátil v přesilovce Středočechům vedení Tomáš Pitule, který za tři minuty upravil na 3:1. V čase 47:47 už jen zkorigoval výsledek Darek Hejcman.

Po úvodních šesti porážkách uspěl Šumperk, který v Prostějově navázal na sobotní domácí vítězství nad Frýdkem-Místkem 5:0. Draci vedli od 14. minuty po přesilovkové trefě Tadeáše Jaroše a ve druhé třetině na vyrovnání Petra Chlána odpověděli brankami Petre Gewieseho a Vojtěcha Krejčiříka. Ve 49. minutě zvýšil v přesilové hře Tadeáš Král už na 4:1. Domácí se díky brankám Petra Mrázka a v početní výhodě Davida Bartoše dostali na kontakt, ale odvrátit porážku už nedokázali.

Poprvé od 23. září, kdy hrál doma s Prostějovem (2:3 v prodloužení), se po karanténě vrátil další nováček z Kolína. V utkání plném obratů domácí vedli v polovině úvodní třetiny 2:0 díky brankám Kryštofa Hrabíka a Jaroslava Vlacha, který využil přesilovou hru. Hosté ale vzápětí smazali ztrátu po gólech Jakuba Husy a Zdeňka Krále.

Ve 36. minutě otočil stav v početní výhodě David Šafránek a na vyrovnání Davida Aubrechta odpověděl ještě ve druhé třetině Jan Stehlík. Po 72 sekundách třetí části zahájil poslední obrat v přesilové hře Tomáš Hanousek a v 57. minutě rozhodl Adam Najman.

Výsledky první hokejové ligy:

9. kolo:

Prostějov - Šumperk 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Branky: 26. Chlán, 59. P. Mrázek, 60. Bartoš - 14. T. Jaroš, 27. Gewiese, 36. Krejčiřík, 49. Tadeáš Král. Rozhodčí: M. Dědek, Šudoma - Komínek, Blažek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. Bez diváků.

Dohrávka 2. kola:

Kladno - Přerov 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 36. a 39. Pitule, 5. Frye - 25. Kubeš, 48. Hejcman. Rozhodčí: J. Doležal, Pilný - Zídek, Měkýš. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Bez diváků.

Dohrávka 6. kola:

Benátky nad Jizerou - Kolín 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

Branky: 9. K. Hrabík, 10. J. Vlach, 37. Aubrecht, 42. T. Hanousek, 57. A. Najman - 12. Husa, 15. Z. Král, 36. Šafránek, 40. J. Stehlík. Rozhodčí: Souček, Wagner - Maštalíř, Štofa. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:2. Bez diváků.

Předehrávka 29. kola:

Poruba - Slavia Praha 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 8. P. Kafka. Rozhodčí: Barek, Cabák - Kučera, Zedník. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Bez diváků.