Předposlední díl Nova Cupu ve větrném Mikulově vyhráli Pichlíková a Adel

I seriál Nova Cup je na cílové rovince, zatím poslední díl v Mikulově vyhráli Pichlíková a Adel...

Autor: Jan Němec

Nejrychleji zvládl zajet nejdelší trasu na 55 kilometrů pod názvem Corny jízda s časem pod dvě hodiny Filip Adel (Superior Velsbike). Mezi ženami zvítězila Jana Pichlíková (Kross Bikeranch Team) s časem 2:12. Oba dva si tak upevnili své vedoucí pozice v průběžném hodnocení seriálu Nova Cup.

Závod odstartoval ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Leoš Tržil společně se starostou Mikulova Rostislavem Koštialem. Silný vítr výrazně rozdělil pole již v samém úvodu závodu. Po celý den však startovní pole doprovázelo slunečné počasí a v areálu nechyběla správná moravská atmosféra s vůní burčáku.

Do cíle jako první dorazil z dlouhé trasy Filip Adel. Ten zdolal o čtyři vteřiny domácího Matěje Průdka (Multicraft MTB Team). Na stupních je doplnil Michal Bubílek (Kross Bikeranch Team).

"Úvodní část trati v Mikulově je docela kopcovitá, takže se dle předpokladů nadělily skupinky. V sobotu panoval dost silný vítr, takže bylo určitě i výhodnější trochu spolupracovat. Chvílemi to byl s větrem docela extrém, když jsme při objíždění nádrže Nové Mlýny jeli sotva patnáctkou. V závěru se začalo nastupovat a naše čelní skupinka se začala rozpadat. Kousek před cílem jsou jedny záludný schody, kde je potřeba být vepředu. To se mi povedlo pohlídat, a i když Matěj Průdek trochu kousal, tak jsem byl v závěru o něco rychlejší já,“ komentoval závod v cíli Filip.

„Mikulov býval zavírák sezony, ale letos to (snad) bude díky mistrovství světa trochu protažený. Zároveň je potřeba nepolevit a ještě to chvilku v tréninku podržet,“ připomněl Adel svoji přípravu na maratonské MS, které by se mělo konat koncem října v Turecku.

Pichlíková v barvách Kross Bike Ranch porazila druhou Lenku Fridrichovou (Ghost Team) a třetí Moniku Klimešovou (Endeka Bassta Team).

Na kratší trase Nova jízda na 33 kilometrů zvítězil mezi muži Pavel Šumpík (JK Cycling) a mezi ženami Silvie Holubková (Head Pro Team Opava).

Seriál NOVA CUP pokračuje 17. října závodem Alpa Hradec Králové. Přihlásit se za zvýhodněné startovné můžete do neděle.

Výsledky

Ženy
1. Jana Pichlíková (Kross Bikeranch) 2:12:54 hod.
2. Lenka Fridrichová (Ghost Team) 2:28:28
3. Monika Klimešová (Endeka Bassta) 2:28:50

Muži
1. Adel Filip (Superior Velsbike Team) 1:56:23 hod.

Bylo super zase vidět Nina v háku, řekl Kulhavý po 9. místě
  2. Ostatní závodyFilip Adel a jeho čtvrtý Cape Epic. "Je to čest jet s Járou," říká
    Filip Adel a jeho čtvrtý Cape Epic. "Je to čest jet s Járou," říká
  3. Ostatní závodyKulhavý s Adelem zbrojí na Cape Epic
    Kulhavý s Adelem zbrojí na Cape Epic
  4. Český pohárHarrachov uzavřel Český pohár XCM 2023, Adel i Kalašová obhájili prvenství