V šachu

Gladiators nadále vládnou lize, přejeli i Steelers. Patriots znovu odkládali

Šlágr, který se změnil v jasnou záležitost. Hráči fotbalu Vysočina Gladiators v duelu klubů, které na sebe narazí i v semifinále, porazili oslabenou sestavu Ostravy Steelers 35:6 a nadále jsou v sezoně Paddock ligy amerického fotbalu bez porážky. Druhou výhru si v duelu nováčků ligy připsali přerovští Mammoths. V nejvyrovnanějším zápase víkendu udrželi Blades v dramatické koncovce vedení na hřišti Brna Alligators. Pilsen Patriots museli kvůli pozitivním nálezům na koronavirus odložit také zápas proti Brnu Sígrs.

Utkání Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators
zdroj: CAAF autor: Karin Tylová

Gladiators nadále dominují

Měla to být vyrovnaná bitva, ve které se ukáže rozložení sil pro semifinále. Jenže Ostrava Steelers vstupovala do zápasu proti Vysočině Gladiators se značně prořídlou sestavou. Dlouhodobě chybí quarterback Alvaro Fadini, nově chyběl i running back Dominik Dvorský a část ofenzivní lajny je v nucené karanténě.

Hlavní trenér Steelers Lonnie Hursey již před zápasem věděl, že kvůli velkému počtu absencí nepůjde proti Gladiators o pravé měření sil, které se od semifinalistů očekávalo. "Před zápasem jsem klukům říkal, že tento zápas nic neznamená. Účast v semifinále proti Gladiators už máme jistou a na tento zápas se nyní soustředíme," řekl.

Gladiators drží neporazitelnost, porazili i Steelers

Steelers dokázali se soupeřem držet krok pouze v první čtvrtině. Skóre zápasu otevřel running back Jan Dunovský, na kterého navázal dvěma touchdowny Jan Beran. Ten v obou případech zachytil pass od quarterbacka Josepha Bradleyho.

"Hlavní rozdíl byl v tom, že nám funguje americký quarterback a jim ne," dodal k zápasu hlavní trenér Gladiators Ondřej Paulus.

Gladiators si dokázali v prvním poločase vybudovat náskok 21:0, který následně navýšil dvěma touchdowny David Calta. Čestný úspěch domácích si připsal Jiří Šimečka, který 6 vteřin před koncem zápasu korigoval na konečných 6:35.

"Proti Ostravě je to vždy fyzicky náročný zápas a věděli jsme, že nebudou dělat velké chyby. Nesmíme se tímto zápasem uchlácholit. Hrajeme s nimi za tři týdny v semifinále a ten zápas může být úplně jiný. Je to pro nás velká výzva," uzavřel zápas trenér Paulus.

Alligators vzdorovali Blades

Blades vyrazili do Brna s jistotou druhého místa ve skupině a postupu do semifinále. Naopak Alligators se do semifinále opět nepodívají a ve zbývajících zápasech si tak už jen mohou zlepšit konečnou bilanci v tabulce.

Úvod zápasu nenasvědčoval tomu, že by Alligators dokázali s favoritem držet krok. V první minutě druhé čtvrtiny otevřel skóre ústecký Ladislav Jenšík 14yardovým touchdownem. Další body přidal field goalem Tomáš Štěpánek.

Obrana Blades v prvním poločase nepovolila Alligators ani bod a do poločasové přestávky se šlo za stavu 0:10.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Těm se podařilo utkání vyrovnat. Nejprve si pro 77yardový touchdown doběhl David Kilian. Na začátku závěrečné čtvrtiny proměnil field goal Jan Nestr.

Vedení na svou stranu vrátil Ústí nad Labem Jakub Imr. Alligators ještě měli šanci zápas otočit, ale v dramatické koncovce nakonec podlehli 12:17.

Zápas nováčků ovládl Přerov

Přerov Mammoths utnuli sérii pěti proher v řadě. V zápase nováčků porazili Prague Mustangs 42:7. O vítězství rozhodli Přerovští ve druhé čtvrtině zápasu. V té zaznamenali hned 4 touchdowny. O tři touchdowny Mammoths se postaral Adam Žouželka.

Patriots odložili i druhý zápas

Koronavirus se nevyhnul ani Paddock lize. Pilsen Patriots museli nejprve odložit zápas 6. kola proti Prague Mustangs. Stejný osud nakonec potkal i zápas proti Brnu Sígrs. V ohrožení je též zápas posledního kola, ve kterém se Patriots mají představit proti Vysočině Gladiators. Patriots ztratili šanci na postup do semifinále v jejich posledním odehraném zápase proti Blades.