Olomouc - Plzeň 2:2Plzeň zažila po vyřazení v Evropské lize další zklamání

17. Ondrášek 1 : 1
63. Čermák (penalta) 1 : 2
80. Falta 2 : 2
Záznam online reportáže

Fotbalisté Plzně po čtvrteční porážce 0:1 s Beer Ševou v závěrečném 4. předkole Evropské ligy nedokázali zvítězit ani v nejvyšší soutěži a v zápase 6. ligového kola remizovali v Olomouci 2:2. Na vedoucí gól domácího Martina Hály v prvním poločase rychle odpověděl Zdeněk Ondrášek. Po hodině hry poslal Viktorii do vedení Aleš Čermák z penalty, ale Šimon Falta vyrovnal. Plzeň zůstala v tabulce třetí, Sigma čtvrtá. Oba týmy ztratily body po třech ligových výhrách po sobě.

Joel Kayamba z Plzně a Václav Jemelka z Olomouce během utkání na Hané.

Fotogalerie

Plzeňský trenér Guľa udělal v základní sestavě čtyři změny oproti zápasu v Izraeli. Řezník s Kovaříkem na krajích obrany nahradili Havla a Limberského, záložník Káčer dostal šanci místo Buchy a Kayamba v útoku zastoupil Ba Louu. Domácí postrádali například brankáře Mandouse, kterého nahradil Reichl.

Olomoučtí přečkali úvodní tlak soupeře a ve 13. minutě z první šance otevřeli skóre. Falta z rohu našel Hálu, jenž hlavou překonal brankáře Hrušku.

Západočeši bleskově odpověděli už za čtyři minuty. Kayamba utekl po pravé straně, přesným centrem našel v šestnáctce Ondráška a ten si hlavou připsal druhý ligový gól po příchodu do Viktorie.

Hanáci ale byli nebezpečnější. Breiteho hlavičku vytáhnul Hruška. Plzeňský gólman na konci první půle vyrazil i dva pokusy Nešpora, které tečoval hostující stoper Hejda. Předtím na druhé straně Káčer technickou střelou jen těsně minul tyčku.

První šanci po změně stran měl Káčer, ale jeho rána z hranice vápna znovu mířila vedle. Po vydařené spolupráci Gonzáleze s Hálou se střelec první branky dostal k zakončení z malého vápna, Hruška však vyrazil míč na roh.

Hru Viktorie pak hodně oživil střídající Ba Loua. Křídelník z Pobřeží slonoviny vyslal do šestnáctky Ondráška, toho fauloval bývalý plzeňský kapitán Hubník a nařízenou penaltu proměnil Čermák. Krátce poté Ondrášek po Ba Louově centru v dobré pozici hlavičkoval nepřesně.

Rychlé Gonzálezovo vyrovnání neplatilo kvůli ofsajdu Nešpora. To se nelíbilo olomouckému kouči Radoslavu Látalovi, jenž v 66. minutě za protesty dostal od rozhodčího Ardeleanua druhou žlutou kartu a byl vyloučen z lavičky.

Domácí za čtyři minuty vyrovnali. Po rychlém brejku Breite přistrčil míč Faltovi a ten se prosadil tvrdou střelou k tyči. V závěru už se skóre nezměnilo a Plzeň v nejvyšší soutěži s Olomoucí neprohrála ve 13. utkání po sobě.

6. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)
Branky: 13. Hála, 80. Falta - 17. Ondrášek, 63. Čermák z pen. Rozhodčí: Ardeleanu - Kubr, Myška - Julínek (video). ŽK: Hubník, Breite, Radoslav Látal (trenér) - Mihálik. ČK: 66. Radoslav Látal. Diváci: 2000 (limit 2000).
Olomouc: Reichl - Hála, Hubník, Jemelka, Vepřek - González (83. Zahradníček), Breite, Houska (72. Chytil), Poulolo (90. Radek Látal), Falta - Nešpor (83. Zifčák). Trenér: Radoslav Látal.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Kovařík - Káčer (74. Bucha), Čermák (81. Beauguel), Kalvach - Kayamba (58. Ba Loua), Ondrášek, Kopic (74. Mihálik). Trenér: Guľa.