SESTŘIH: Olomouc – Plzeň 2:2. Po penaltě Viktorie zařídil remízu Falta

19
Video se připravuje ...
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Plzně po čtvrteční porážce 0:1 s Beer Ševou v závěrečném 4. předkole Evropské ligy nedokázali zvítězit ani v nejvyšší soutěži a v zápase 6. ligového kola remizovali v Olomouci 2:2. Na vedoucí gól domácího Martina Hály v prvním poločase rychle odpověděl Zdeněk Ondrášek. Po hodině hry poslal Viktorii do vedení Aleš Čermák z penalty, ale Šimon Falta vyrovnal. Plzeň zůstala v tabulce třetí, Sigma čtvrtá. Oba týmy ztratily body po třech ligových výhrách po sobě.

Plzeňský trenér Guľa udělal v základní sestavě čtyři změny oproti zápasu v Izraeli. Řezník s Kovaříkem na krajích obrany nahradili Havla a Limberského, záložník Káčer dostal šanci místo Buchy a Kayamba v útoku zastoupil Ba Louu. Domácí postrádali například brankáře Mandouse, kterého nahradil Reichl.

Olomoučtí přečkali úvodní tlak soupeře a ve 13. minutě z první šance otevřeli skóre. Falta z rohu našel Hálu, jenž hlavou překonal brankáře Hrušku.

Západočeši bleskově odpověděli už za čtyři minuty. Kayamba utekl po pravé straně, přesným centrem našel v šestnáctce Ondráška a ten si hlavou připsal druhý ligový gól po příchodu do Viktorie.

Hanáci ale byli nebezpečnější. Breiteho hlavičku vytáhnul Hruška. Plzeňský gólman na konci první půle vyrazil i dva pokusy Nešpora, které tečoval hostující stoper Hejda. Předtím na druhé straně Káčer technickou střelou jen těsně minul tyčku.

SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 2:2. Po penaltě hostí zachránil Sigmě remízu Falta

První šanci po změně stran měl Káčer, ale jeho rána z hranice vápna znovu mířila vedle. Po vydařené spolupráci Gonzáleze s Hálou se střelec první branky dostal k zakončení z malého vápna, Hruška však vyrazil míč na roh.

Hru Viktorie pak hodně oživil střídající Ba Loua. Křídelník z Pobřeží slonoviny vyslal do šestnáctky Ondráška, toho fauloval bývalý plzeňský kapitán Hubník a nařízenou penaltu proměnil Čermák. Krátce poté Ondrášek po Ba Louově centru v dobré pozici hlavičkoval nepřesně.

Rychlé Gonzálezovo vyrovnání neplatilo kvůli ofsajdu Nešpora. To se nelíbilo olomouckému kouči Radoslavu Látalovi, jenž v 66. minutě za protesty dostal od rozhodčího Ardeleanua druhou žlutou kartu a byl vyloučen z lavičky.

Domácí za čtyři minuty vyrovnali. Po rychlém brejku Breite přistrčil míč Faltovi a ten se prosadil tvrdou střelou k tyči. V závěru už se skóre nezměnilo a Plzeň v nejvyšší soutěži s Olomoucí neprohrála ve 13. utkání po sobě.

Domácí: 13. Hála, 70. Falta

Hosté: 17. Ondrášek, 63. Al. Čermák

Domácí: Reichl – Hála, R. Hubník (C), Jemelka, Vepřek – P. González (83. Zahradníček), Poulolo (90. Látal), Houska (72. Chytil), Breite, Falta – Nešpor (83. Zifčák).

Hosté: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), J. Kovařík – Káčer (75. Bucha), Al. Čermák (81. Beauguel), Kalvach – Kayamba (58. Ba Loua), Ondrášek, J. Kopic (75. Mihálik).

Olomouc - Plzeň: Falta uklidil míč ke vzdálenější tyči, 2:2

Olomouc - Plzeň: Látal se rozčílil a byl vyhozen s červenou kartou na tribunu!

Olomouc - Plzeň: Ondrášek hlavou těsně minul cíl

Olomouc - Plzeň: Čermák neomylně zavěsil do šibenice, 1:2

Olomouc - Plzeň: Hubník fauloval ve vápně Ondráška, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Plzeň: Kayamba ve vápně shodil Housku, podle VAR čisté!

Olomouc - Plzeň: Hruška zneškodnil Hálovu tutovku

Olomouc - Plzeň: Káčer z hranice vápna střílel těsně vedle

Olomouc - Plzeň: Po Nešporově teči zasahoval Hruška

Olomouc - Plzeň: Káčer se opřel do míče ze druhé vlny a bránu minul jen těsně

Olomouc - Plzeň: Breitovu hlavičku vytáhl Hruška na roh

Olomouc - Plzeň: Hála hlavičkoval do Kopicova stehna, od kterého se míč odrazil do ruky

Olomouc - Plzeň: Kayambův centr zužitkoval Ondrášek, 1:1

Olomouc - Plzeň: Hála přeskočil Brabce a po rohu udeřil, 1:0

19

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905