Přerov - Poruba 3:0Vedoucí Poruba prohrála, ale dál vede první hokejovou ligu

Hokejisté vedoucí Poruby prohráli v 8. kole první ligy v Přerově 0:3 a zůstávají v čele tabulky o skóre před Jihlavou, jejíž duel na ledě Kladna byl odložen na 7. listopadu. Premiérovou výhru v ročníku si připsal nováček Šumperk, který na vlastním ledě rozdrtil Frýdek-Místek 5:0. Na první body v sezoně dosáhla Kadaň, která zdolala Benátky nad Jizerou 4:3 po samostatných nájezdech.

Přerov sehrál teprve čtvrtý duel v sezoně a podruhé vyhrál. V osmé minutě dostal Zubry do vedení Kamil Hajšman a ještě v úvodní třetině zvýšil v přesilové hře Vlastimil Dostálek. V polovině utkání dovršil výsledek Radek Číp.

Gólman Ondřej Kacetl, který nastoupil za Přerov poprvé v této prvoligové sezoně na střídavý start z Komety Brno, udržel díky 31 zákrokům čisté konto. Poruba z posledních tří zápasů získala jen na dva body.

Šumperk, který se vrátil do první ligy po čtyřech letech, z dosavadních šesti utkání vydoloval jediný bod, ale souboj s Frýdkem-Místkem zcela ovládl. Už v 15. minutě vedl díky brankám Jana Bernovského, Jozefa Baláže a Tomáš Krče 3:0.

Na konci druhé třetiny se trefil v přesilové hře opět Baláž a po 98 sekundách závěrečného dějství dovršil vysokou výhru v další početní výhodě Tadeáš Jaroš. Své první čisté konto v první lize udržel Marek Peksa.

Kadaň v úvodních pěti duelech nebodovala a díky úspěchu se posunula na předposlední místo před Třebíč, která stihla zatím jen dva duely a získala jediný bod.

Proti Benátkám nad Jizerou Trhači skvěle začali a v deváté minutě měli dvoubrankový náskok. Nejdříve přesilovku pěti proti třem využil Marcel Kottek a potom zvýšil Roman Chlouba. Po 27 sekundách druhé části snížil v početní výhodě Daniel Špaček, ale ve 39. minutě vrátil domácím dvoubrankový náskok Jakub Trefný.

Ve třetí třetině ale Středočeši vyrovnali, když zužitkoval další přesilovku Sebastian Čederle a prodloužení vynutil Petr Krejčí. V nájezdech si připsal vítěznou trefu Chlouba, který předtím ve 44. minutě za stavu 3:2 neproměnil trestné střílení.

Na třetí místo se posunul Sokolov, který vyhrál nad Prostějovem 5:2. Domácí rozhodli až ve třetí třetině. Jestřábi drželi předtím krok díky dvěma gólům Lukáše Motlocha, který v úvodu otevřel skóre a po obratu Baníku díky brankám Tomáše Vracovského v přesilové hře a Tomáše Rohana ve 38. minutě vyrovnal.

V čase 51:52 vrátil Sokolovu vedení v početní výhodě Michal Gut, za 27 sekund pojistil vedení Vít Jiskra a za dalších 68 vteřin uzavřel skóre opět Gut.

8. kolo první hokejové Chance ligy:
Přerov - Poruba 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 8. Hajšman, 14. Dostálek, 31. Číp. Rozhodčí: Fiala, Ondráček - Komínek, Blažek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 764.
Šumperk - Frýdek-Místek 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky: 10. a 39. J. Baláž, 4. Bernovský, 15. Krč, 42. T. Jaroš. Rozhodčí: Šudoma, Barek - Bohuněk, Zedník. Vyloučení: 7:10, navíc Weintritt - Tomi oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 412.
Sokolov - Prostějov 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 52. a 53. Gut, 13. Vracovský, 35. T. Rohan, 53. Jiskra - 4. a 38. Motloch. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Belko, Juránek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 502.
Kadaň - Benátky nad Jizerou 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 9. a rozhodující sam. nájezd Chlouba, 6. Kottek, 39. Trefný - 21. D. Špaček, 43. Čederle, 53. P. Krejčí. Rozhodčí: Kostourek, Grech - Kokrment, Baxa. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. Diváci: 287.