Počasí dnes7 °C, zítra7 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch
Bez reklam

Dynamo stáhlo náskok Boleslavi a má bod

Fotbalisté Dynama z venkovních utkání s prázdnou nejezdí. Po remíze v Ostravě a v Opavě vezou bod za remízu 2:2 i z Mladé Boleslavi. Zápas se pro Jihočechy nevyvíjel dobře. Prohrávali už 0:2, ale dokázali ho v samém závěru dotáhnout do remízového stavu. První gól v nejvyšší tuzemské soutěži dal Lukáš Jánošík.

Zápas v Mladé Boleslavi začal pěkně zostra a dvanáct stovek diváků na tribunách městského stadionu se rozhodně nenudilo. Už ve druhé minutě se radovali hosté. Bylo to ale předčasné. Po dlouhém autu a závaru před bránou poslal míč za záda Mikulce Mrsič, ale podle rozhodčích jeho střelu tečoval ještě jeden z hostujících fotbalistů, který stál v ofsajdu.

Pak se hra otočila a ohánět se musel hlavně brankář Jaroslav Drobný. V osmé minutě vychytal tutovku Škody, v desáté mu pomohlo břevno při střele Maška a následná dorážka Budínského šla mimo. Horko mu bylo i o minutu později. To po dlouhém závaru ve vápně střílel Tůlio, Drobný sice jeho pokus ještě vyrazil, ale na dorážku Ondřeje Zahustela už byl krátký – 1:0. Ještě hůře bylo Dynamu po půl hodině hry. Ve 32. minutě centroval Fulnek a jeho nabídkou nepohrdl Michal Škoda, který ve skluzu poslal balon do protipohybu brankáře Jihočechů – 2:0.

Důležité snížení pro hosty přišlo ve 42. minutě. Aktivní Patrik Brandner nahrál pod sebe Benjaminu Čoličovi, který z hranice vápna skvělou střelou na zadní tyč překonal brankáře Mikulce – 2:1. Ještě do konce poločasu mohlo být srovnáno. Brandner převzal přihrávku na hranici ofsajdového postavení a ocitl se tváří v tvář Mikulcovi, který podržel Mladou Boleslav skvělým zákrokem, když dobře vyběhl a reflexivně vystřelil proti míči pravou nohu.

Další možnost vyrovnat měli hosté v 58. minutě. To se z pravé strany řítil na branku domácích Lukáš Matějka, ale jeho střelu gólman Mikulec vyrazil na roh. V 67. a 71. minutě dvakrát výrazně podržel Dynamo brankář Drobný, který nejprve vytáhl střelu Túlia a pak si podobně skvěle vedl i proti Fulnekovi. I díky tomu dál držel pro hosty možnosti vyrovnání. Trenér David Horejš měl v závěru šťastnou ruku, když na hřiště poslal Lukáše Jánošíka. Ten se v poslední minutě základní hrací doby položil hlavou do centru Čoliče a srovnal stav zápasu - 2:2.

Boleslav – SK Dynamo České Budějovice 2:2 (2:1)

Branky: 11. Zahustel, 32. Škoda – 42. Čolić, 90. Jánošík, Žluté karty: Bez karet, Rozhodčí: Julínek – Podaný, Ratajová, Diváci: 1232

Boleslav: Mikulec – Jakub Klíma, Tatajev, Křapka – Zahustel, Túlio, Budínský, Mazáň – Fulnek (85. Kulhánek), Mašek (63. Drchal) – Škoda (63. Graiciar).

Dynamo: Drobný – Čolić, Talovierov, Havel, Skovajsa – Brandner, Čavoš, Javorek, Havelka (80. Ekpai), Mršić (74. Jánošík) – Matějka (58. Bassey).

Ohlasy trenérů

David Horejš, trenér Dynama ČB: To utkání jsme odehráli, jak jsme chtěli. Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a dali jsme branku, která nám nebyla uznána kvůli ofsajdu. Pak jsme dostali takový gól, kdy jsme nedoběhly balon. I tak si myslím, že jsme hru kontrolovali. Věděli jsme, co hrát a hráči to docela plnili. Přišla ale chyba v rozehrávce a dostali jsme druhý gól. Rozhodující pak bylo, že to kluci nezabalili a za stavu 0:2 hráli dál. Hodně pomohl kontaktní gól. Ve druhém poločase jsme byli jednoznačně lepší. Kluci za vyrovnáním šli a to vyrovnání bylo zasloužené. Těší mě náš výkon a bod z Boleslavi má určitě velkou cenu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto dynamocb.cz

Štítky Dynamo, Boleslav, remíza, fotbal, HC Dynamo Pardubice, FK Mladá Boleslav, Lukáš Jánošík, SK Dynamo České Budějovice, SFC Opava, HC Vítkovice Ridera, HC Škoda Plzeň, Ondřej Zahustel, Patrik Brandner, Jaroslav Drobný