SESTŘIH: Opava - Teplice 2:1. První výhra v sezoně i sporná penalta

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Opavy zvítězili v 6. kole první ligy po obratu nad Teplicemi 2:1. Slezané prohrávali od deváté minuty, kdy se trefil Jakub Mareš. V nastavení úvodního dějství ale srovnal z penalty Jan Žídek a v 55. minutě otočil stav Karol Mondek. Opava se dočkala první výhry v ligové sezoně, Teplice už počtvrté v ročníku prohrály.

Slezanům, do jejichž sestavy se vrátil veterán Zavadil, herně vyšel vstup do utkání. Velkou šanci hned v úvodu neproměnil Juřena, vzápětí po centru Texla z levé strany pálil Mondek, ale jeho ránu vytěsnil mimo tyče teplický brankář Grigar. Ten pak vytáhl nad břevno i ránu Zavadila z přímého kopu.

Domácí: 45+3. Žídek, 55. Mondek

Hosté: 9. J. Mareš

Domácí: Fendrich – Didiba, Žídek (C), Večerka – Mondek (89. Harazim), Texl (68. Jan Řezníček), Lukáš Holík (77. Dordić), Zavadil, Hrabina (46. Helešic) – Juřena (46. Pikul), Dedič.

Hosté: Grigar – Černý, Heidenreich, Mareček, Shejbal – V. Vukadinović (46. Knapík), Kučera, Trubač, Moulis – Žitný, J. Mareš (C).

1616 diváků

Paradoxně to ale byli Severočeši, kteří otevřeli. Po centru Moulise se v deváté minutě na přední tyči uvolnil Mareš a hlavičkou překonal Fendricha. Hosté mohli krátce nato přidat druhou branku, jenže při sólovém úniku Vukadinoviče se opavský gólman vyznamenal a střelu teplického záložníka vyrazil.

Pak si Mareš obhodil Večerku, jenže z dobré pozice bránu domácích minul. Po dalším rychlém brejku Teplic Žitný trefil jen boční síť. Poté po nákopu Fendricha míč propadl až k domácímu Juřenovi, který se ocitl sám před Grigarem, jeho střelu ale v pádu zastavil Kučera. Opavský útočník pak přiťukl balon Dedičovi a na brankové čáře na poslední chvíli zasáhl Mareček.

SESTŘIH: Opava - Teplice 2:1. V bitvě plné šancí uspěli Slezané
Video se připravuje ...

Slezané nakonec srovnali poté, co rozhodčí Orel nařídil pokutový kop po ruce Černého, jenž nešťastně tečoval střelu Texla. Penaltu těsně před pauzou s přehledem proměnil domácí kapitán Žídek a srovnal.

Krátce po změně stran Opava udeřila znovu. Mondek si v na startu 55. miuty míč navedl na osu hřiště, udělal dva kroky do vápna a povedenou střelou k tyči obrátil skóre.

Šance si ale dál vytvářeli i Tepličtí. Didiba lehkovážně ztratil míč v rohu hřiště, Moulis poslal prudkou přihrávku Marešovi, jehož střelu v 64. minutě tečoval těsně vedle brány Večerka. Pak Moulis neuspěl ani tváří v tvář Fendrichovi, a když se do ideální palebné pozice dostal potřetí, dokázal jeho ránu zblokovat mimo tyče Didiba.

Slezané v 83. minutě těsný náskok na chvíli navýšili, když Dordič ideální přihrávkou našel Helešice a ten skóroval. Sudí Orel ale po konzultaci s videorozhodčím branku zřejmě pro ofsajd odvolal. Opavští i tak už náskok udrželi.

Klíčové okamžiky zápasu:

Opava - Teplice: Helešicův gól neplatil, Dordič mu poslal přihrávku z ofsajdu

Opava - Teplice: Moulisovu jedovku zneškodnil Fendrich

Opava - Teplice: Moulis vytvořil pozici pro Mareše, ten nedokázal vyrovnat

Opava - Teplice: Mondek si střelou na zadní tyč vychutnal Grigara, 2:1

Opava - Teplice: Žídek při penaltě nezaváhal, 1:1

Opava - Teplice: Texl napálil Černého do ruky, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Opava - Teplice: Dedičovu tutovku vykopl před brankovou čarou Mareček!

Opava - Teplice: Vukadinovič našel přihrávkou pod sebe Žitného, ten zakončil do boční sítě

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905