SESTŘIH: Boleslav - Budějovice 2:2. Domácí přišli o výhru na poslední chvíli

0
Video se připravuje ...
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v 6. kole první ligy s Českými Budějovicemi 2:2. Domácí vedli ve 32. minutě po gólech Ondřeje Zahustela a Michala Škody 2:0, ale ještě do pauzy snížil Benjamin Čolič snížil a v 90. minutě srovnal střídající Lukáš Jánošík. Jihočeši nevyhráli ani v pátém utkání ligové sezony, venku ve všech třech zápasech remizovali.

Českobudějovičtí v minulém kole nehráli utkání s Bohemians 1905 kvůli koronaviru v týmu. Několik hráčů zůstává nakažených, onemocnění však do základní sestavy Dynama až tolik nezasáhlo.

Góly

Domácí: 11. Zahustel, 32. Michal Škoda

Hosté: 42. Čolić, 90. Jánošík

Sestavy

Domácí: Mikulec – Jakub Klíma, Tatajev, Křapka – Zahustel, Túlio, Budínský (C), Mazáň – Fulnek (85. Kulhánek), Mašek (63. Drchal) – Michal Škoda (63. Graiciar).

Hosté: Drobný (C) – Čolić, Talovierov, L. Havel, Skovajsa – Brandner, Čavoš, Javorek, Havelka (80. Ekpai), Mršić (74. Jánošík) – L. Matějka (58. Bassey).

1232 diváků

Úvod zápasu nabídl atraktivní podívanou s mnoha šancemi na obou stranách. Aktivněji začaly Budějovice. Po necelých dvou minutách překonal Javorek domácího gólmana Mikulce, kvůli ofsajdu však branka neplatila. Na druhé straně neprostřelil Drobného Škoda, Dominik Mašek hlavičkoval do břevna a kapitán Budínský zamířil zblízka vedle.

V 11. minutě se Středočeši dočkali vedení, když Zahustel dorazil Túliovu střelu. Poté vysoké tempo opadlo, ale ve 32. minutě přidali domácí druhou trefu. Škoda si naběhl do vápna na Fulnekův centr a hlavou do protipohybu Drobného zvýšil. Zkušený útočník se dočkal první trefy v mladoboleslavském dresu.

Dynamo ještě před přestávkou snížilo. Čolič ve 42. minutě střelou z šestnáctky na vzdálenější tyč nedal Mikulcovi šanci a v lize skóroval téměř po roce. Hosté mohli do pauzy dokonce srovnat, jenže Mikulec včasným vyběhnutím Brandnerovu velkou příležitost zastavil.

Druhý poločas nabídl minimum možností. Drobný si poradil s pokusy Túlia a Fulneka zpoza vápna. Hosté Mikulce příliš nezaměstnali, ale v závěru střídající Jánošík hlavou srovnal. Slovenský záložník se radoval z prvního gólu v české nejvyšší soutěži.

Dynamo bodovalo v ligovém utkání v Mladé Boleslavi po předchozích pěti porážkách. Boleslav neprohrála ve třetím kole po sobě a podruhé za sebou remizovala.

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Mladá Boleslav - České Budějovice 2:2. Boleslav neudržela dvoubrankové vedení a s Dynamem doma remizovala

Boleslav - Budějovice: Čolič našel Jánošíka, který hlavičkou zakončil přesně, 2:2

Boleslav - Budějovice: Fulnek poslal tvrdou střelu na Drobného, ten ale hosty opět podržel

Boleslav - Budějovice: Túlio to zkoušel zpoza šestnáctky, ale brankář Drobný byl připravený

Boleslav - Budějovice: Matějka mohl vyrovnat, ale Mikulec vytáhl parádní zákrok

Boleslav - Budějovice: V závěru poločasu Mikulec vychytal volného Brandnera

Boleslav - Budějovice: Brandner nacentroval na volného Čoliče, který pěknou střelou snížil na 1:2
Boleslav - Budějovice: Centr Fulneka našel Škodu, který ve skluzu dopravil míč do brány, 2:0

Boleslav - Budějovice: Drobný Túliovu střelu vytěsnil, ale na dorážku Zahustela nedosáhl, 1:0

Boleslav - Budějovice: Nejdříve Mašek trefil břevno a poté Budínský nedokázal míč nasměrovat do brány

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905