Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Sport

Fotbalová pohádka Pardubic pokračuje, oslabené Slovácko zdolaly brankou v poslední minutě

Fotbalisté Pardubic se radují z gólu. foto: ČTK

Uherské Hradiště - V předehrávaném utkání 6. kola první fotbalové ligy prohrálo Slovácko s Pardubicemi 0:1, jedinou branku zápasu vstřelil ve čtvrté minutě nastavení Michal Surzyn. Slovácko hrálo od 67. minuty bez vyloučeného Jana Kalabišky a doma nevyhrálo popáté za sebou. Naopak nováček dal venku první gól v sezoně a ten mu vynesl první vítězství na soupeřově hřišti. Stačila mu k tomu jediná střela na branku.
  21:08aktualizováno  21:43

Úvodní minuty patřily domácímu týmu, ale mírná převaha nevedla k žádné střelecké příležitosti. Tu si naopak vypracovaly Pardubice a Brazilec Cadu v 9. minutě vystřelil těsně vedle Nemravovy branky.

Tato akce jako by setřásla ostych nováčka ze hry směrem dopředu. Pardubičtí hráči začali lépe kombinovat, dařila se jim hra na jeden dotyk. Do náznaku další šance se dostal opět Cadu, ale důrazný Kalabiška jej do zakončení nepustil.

Slovácko se do blízkosti Boháčovy branky dostávalo jen sporadicky. V 21. minutě prodloužil Cicilia nákop na Sadílka, ale obrana Východočechů si s tím bez potíží poradila. Tato akce charakterizovala bezradnost v ofenzivě Slovácka, z níž se domácí celek vymanil až v posledních minutách první půle. Nebezpečně střílel Kadlec, blízko ke gólu byl Cicilia a v nastaveném čase i Hofmann, jehož hlavičku bravurně vytáhl Boháč.

I do druhé půle vstoupilo Slovácko aktivně. V 51. minutě vyslal Kohút do brejku Navrátila, který sice obešel Boháče, ale dostal se mimo střelecký úhel a nestihl zakončit.

Fotbalisté Pardubic se radují z gólu.
Utkání 6. kola první fotbalové ligy: 1. FC Slovácko - FK Pardubice, 2. října...

Rostoucí nápor domácích zbrzdila 67. minuta, kdy Kalabiška na hranici pardubické šestnáctky fauloval jednoho z obránců. Nejprve dostal žlutou kartu, ale po zásahu videorozhodčího změnil sudí verdikt na červenou. Za protesty byl z domácí lavičky vykázán manažer Šumulikoski.

Nevýhoda jednoho muže ale nebyla na Slovácku nijak znát, stále drželo taktovku duelu ve svých rukou. V 78. minutě přistrčil Petržela míč do šestnáctky Hellebrandovi, ale Boháč vyběhl a šanci mu zmařil.

Pasivní hosté se dostali na dostřel až v samém závěru, ale vyneslo jim to tříbodový zisk. Ve vápně se po Slámově kolmici dostal k míči obránce Surzyn a střelou pod břevno zajistil svému týmu vítězství.