Čtvrtek 28.3 16:00 - Biograf Kotva Lidická 2110, České Budějovice

• Basstard Beatz w. Magenta & Tony P

Čtvrtek 28.3 21:00 - Klub K2 Sokolský ostrov 1, České Budějovice

Po přestávce sudí Kuchař zamíchal kartami a roztočil kolotoč

SMETANOVA LHOTA - V utkání 6. kola fotbalového okresního přeboru hostila v tabulce druhá Smetanova Lhota s Janem Kollerem B tým Hradiště, který se pohyboval v hodně vyrovnané spodní polovině tabulky. Když bude tento tým nastupovat v podobné sestavě i v příštích kolech, jeho postup na vyšší příčky není nereálný.

AFK Smetanova Lhota - TJ Hradiště B 3:4 (2:2)
Branky: 1. Pavlát, 42. Lexa, 72. Rejlek (PK) - 19. Zabloudil, 26. P. Žalud, 58. J. König, 86. Hanus
Rozhodčí: Kuchař - Vlach, Lopata. ŽK: 1:5. ČK: 1:1 - 78. Pavlát (SH) - 79. Novotný (HRA) po 2. ŽK). Diváků: 45
Smetanova Lhota: Smola - Klíma, Rejlek, P. Lexa, L. Lexa, J. Koller, R. Vlk, Tikovský, P. Koller, Hrach, Bartoň. Náhradníci: Vokatý, Pavlát, Včelička, Holík
Hradiště B: P. Novotný - O. Novotný, Vladyka, Výrostek, Rybár, Zabloudil, P. Žalud, Čítek, J. König, Hanus, Zeman. Náhradníci: Hulenko, Vrba, Mařík, Červeňák, Snášel

V prvním poločase se hrál v poklidné atmosféře vyrovnaný duel, v kterém šli domácí do vedení už v první minutě, ale hosté brzy vyrovnali a druhým gólem překlopili misky vah na svou stranu. Na to zase zareagovali domácí a na přestávku se šlo za nerozhodného stavu 2:2.
I když v první půli viděli diváci čtyři góly, ve druhé jenom tři, ale něco navíc, co k vesnickému fotbalu kromě piva a klobásy patří. Nejdříve Jan König vypálil zpoza vápna povedenou šajtlí, míč zapadl k tyči gólmana Tadeáše Smoly, který prý, podle domácích funkcionářů, nikdy nechytal a Hradiště vedlo 2:3. Pak přišlo několik sporných rozhodnutí sudího Emila Kuchaře, který budil dojmem, že začíná vařit pěknou bramboračku. Ale chyba lávky, hlavní arbitr měl vše pod kontrolou. V 72. minutě viděl v šestnáctce hostí faul na jednoho z domácích hráčů a bez velkého rozmýšlení nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil obávaný exekutor pokutových kopů Tomáš Rejlek, bylo vyrovnáno a drama vrcholilo. Brzy poté neudržel nervy na uzdě střelec úvodního gólu utkání Zdeněk Pavlát, nepochopitelně fauloval na polovině hostí a hlavní arbitr neomylně sáhl po červené kartě. Následně gólman hostí Petr Novotný, také nepochopitelně, do červeného hříšníka strčil, a když pomineme teatrální Pavlátův pád, měli jít předčasně pod sprchy oba. Sudí však odměnil gólmana jenom žlutou kartou, ale červenou po druhé žluté mu ukázal hned za minutu, když Novotný před svým pokutovým územím hrubě fauloval. Brankářský dres si tedy oblékl Tomáš Rybár, hned zneškodnil přímý kop, který sudí nařídil po Novotného faulu a pak ještě několikrát zachránil své spoluhráče od pohromy. Hra v deseti více vyhovovala Smetance. Po výborném zpracování a kličce Jana Kollera zachránilo Rybára břevno a všechno se schylovalo k rozhodujícím penaltám. Ty však odmítl Ladislav Hanus, který si čtyři minuty před závěrečným hvizdem postavil míč k přímému kopu. Ze třiceti metrů se přízemní střelou trefil přesně k tyči a gólman Smola jenom stačil sledovat, jak se míč vlní v síti.
Tím vesnické utkání, které mělo všechno, co má mít, skončilo výsledkem 3:4 a B tým Hradiště si připsal tři body, když byl o ten jeden gól asi lepší. Důležité bylo, že se v trochu vypjatém závěru nikomu nic nestalo, a že Kuchař nestihl uvařit všechno, k čemu neměl daleko...