Abdul přispěl gólem k porážce Kazaně, souboj českých brankářů vyhrál Furch

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Český útočník Jindřich Abdul vstřelil v Kontinentální lize druhý gól a pomohl Čerepovci zvítězit doma nad Kazaní. Severstal vyhrál 3:2 v prodloužení a uspěl potřetí z posledních čtyř zápasů. Naproti tomu Kazaň prohrála v novém ročníku KHL teprve podruhé.

Čtyřiadvacetiletý Abdul otevřel skóre v 36. minutě rychlým příklepem. Obě další branky vítězného mužstva vstřelil Daniil Vovčenko, který ukončil zápas 45 sekund před vypršením nastavené pětiminutovky.

V utkání Čeljabinsku s Dinamem Minsk proti sobě nastoupili čeští brankáři Roman Will a Dominik Furch. Z dvoubodového zisku se po výhře 3:2 radovali hosté, neboť Furch nedostal v rozhodujících samostatných nájezdech ani jeden gól. Poslední nájezd zlikvidoval Tomáši Hykovi, který předtím přihrál na druhý gól Traktoru.

Výsledky KHL

Čeljabinsk - Dinamo Minsk 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Hyka 0+1), Jokerit Helsinky - CSKA Moskva 2:4 (za domácí Sklenička 0+1), Nižnij Novgorod - Nižněkamsk 5:1, Čerepovec - Kazaň 3:2 v prodl. (za domácí Abdul 1+0), Omsk - Magnitogorsk 2:0 (Sekáč 0+1).