SESTŘIHY: Hradec stále neporažen! Boleslav skolila Spartu po dvou letech

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Hradce Králové kráčí dál extraligou bez porážky! V prvním domácím zápase sezony svedli vyrovnanou bitvu s Libercem, který porazili 4:3 po samostatných nájezdech a upevnili si první místo. Bílí Tygři poprvé vyšli bodově naprázdno. Sparta prohrála v Mladé Boleslavi 2:4, Bruslaři vyhráli nad Pražany poprvé od listopadu 2018. Zlín vynuloval Pardubice na jejich hřišti a po výhře 2:0 si připsal první body.

Hradec šokoval nájezd, neporazitelnost však uhájil

Uběhlo jen 51 sekund z prvního domácího zápasu týmu Mountfieldu v nové sezoně a Východočeši měli po Birnerově faulu k dispozici početní výhodu. Během ní nejprve hostující gólman Kváča vychytal šanci útočníka Růžičky, následně ujel na druhé straně Lenc, ale ani on se nedostal přes poslední překážku - brankář Mazanec jeho úmysly o zakončení odhalil. Po pěti minutách si vedl na výbornou rovněž při možnostech Jelínka a Šíra. Před první přestávkou neuspěl ani domácí Perret.

Na začátku 27. minuty sice Mazanec kryl Grígerův pokus, ale slovenský útočník vzápětí vyhrál buly přímo na hůl Průžka, který rychlým zakončením otevřel skóre. Jen chvilku poté mohl zvýšit v oslabení z dalšího sóla Filippi, Mazanec ale udržel Mountfield na dostřel. Bílí Tygři po polovině duelu nevyužili více než minutovou přesilovku pět na tři.

V úvodu třetí části měl slibnou možnost na vyrovnání Hronek, ale neuspěl. Nemusel litovat dlouho, neboť v končící 42. minutě vyrovnal po parádní stahovačce Havlínovi Jergl a bek Detroitu u jeho gólu asistoval. Ve 47. minutě však zůstal Birner na chvilku zcela zapomenutý před brankou, kde ho našel Lenc a hosté znovu vedli.

Platilo to ale jen 69 sekund, pak přinesl opětovné vyrovnání důraz kapitána Smoleňáka na brankovišti. Chvilku po polovině třetí části napřáhl Lev a otočil skóre, když vymetl pravý horní růžek za zády Kváči. Další nahrávku si připsal Hronek. Šest minut před koncem základní hrací doby skončil tečovaný pokus na Mazancově pravé tyčce. Pak ale Lencovu ránu tečoval Bulíř a poslal zápas do prodloužení.

V něm šance střídala šanci. Birner zazvonil po Lencově akci na brankovou konstrukci. Zámorský nedotáhl ke gólové tečce Orsavův průnik, v posledních sekundách minul i díky faulu Perret zblízka odkrytou branku.

Rozhodnout musely až nájezdy. Ve druhé sérii Grígerův pokus vyrazil Mazanec do vzduchu, ten dopadl na hranu a odrazil se za brankovou čáru nic netušícího gólmana. Z tohoto šoku se ale domácí nakonec oklepali. Ve třetí sérii vyrovnal Růžička. V páté pak nejprve zacílil Jelínek jen do tyče, následně uhájil neporazitelnost Mountfieldu Kelly Klíma.

Ohlasy trenérů

Vladimír Růžička (Mountfield HK): "Byl to kvalitní, rychlý zápas. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, a myslím si, že soupeř své kvality předvedl. Nebylo to nic jednoduchého, většinu zápasu jsme tahali za kratší konec, ale podařilo se nám ho dotáhnout do prodloužení. V nájezdech jsme byli šťastnější."

Patrik Augusta (Liberec): "Myslím si, že jsme odehráli velice dobré utkání. Bohužel jsme nebyli produktivní. Vytvořili jsme si spoustu tutových šancí, jeli jsme dvakrát sami na branku, ale neproměnili jsme. A dopadlo to tak, jak dopadlo."

SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 4:3sn. Východočeši ani po bitvě s Tygry nepoznali porážku
Video se připravuje ...

Góly

Domácí: 41:50. Jergl, 47:19. Smoleňák, 50:34. Lev, . Kelly Klíma

Hosté: 26:07. Průžek, 46:10. Birner, 56:31. Bulíř

Sestavy

Domácí: Mazanec (Š. Lukeš) – Zámorský, Nedomlel (A), Blain, Hronek, F. Pavlík (A), Šalda, R. Pilař – Smoleňák (C), Cingel, Orsava – Kelly Klíma, V. Růžička, J. Sklenář – Lev, Kevin Klíma, Perret – Jergl, Koukal, R. Pavlík.

Hosté: Kváča (J. Pavelka) – Knot, Šmíd (A), T. Hanousek, Rosandić, Havlín, Derner – Lenc, Bulíř, Birner (A) – Gríger, Filippi, Průžek – M. Zachar, P. Jelínek (C), Šír – Rychlovský, Najman, J. Vlach.

Rozhodčí

Kika, Micka – Hlavatý, Lederer

Stadion

ČPP Aréna, Hradec Králové

Návštěva

1000 diváků

Mountfield HK - Liberec: Kuriózní nájezd! Gríger (ne)překonal Mazance, Smoleňák se hádal marně

Mountfield HK Vše o klubu ZDE

Bílí Tygři Liberec Vše o klubu ZDE

První výhru i tři body pro Berany trefil Köhler

Ve vyrovnané první třetině branka nepadla, ač k jejímu vstřelení měly blízko oba týmy. Jako první zahrozily v 5. minutě Pardubice, když Kousal našel volného Tybora, ale jeho střelu Kašík zastavil. O pět minut později jeli dva na jednoho Anděl s Pochobradským, jejich nepodařená souhra ale nakonec zlínskou branku ani neohrozila.

Na druhé straně chvíli poté nebezpečně pálil Nosek, jeho ránu schovala Kantorova lapačka. Skórem v první části hry nepohnuli ani v přečíslení Šlahař s Okálem.

V úvodu druhé části hry Honejsek nápaditým pasem vybídl ke skórování Okála, ale ani on si nepřišel na Kantora. Cestu za jeho záda si nenašla ani několikrát tečovaná Ferencova střela od modré, jež se otřela o brankovou konstrukci.

Oba celky se jen ztěžka dostávaly do výraznějších příležitostí. V 35. minutě se Kašík zapotil po hbité Tyborově ráně, v závěru prostřední dvacetiminutovky neuspěli Svačina po rychlém průniku ani Kaut.

Až v 45. minutě se poprvé vylučovalo, Honejskovo podrážení ale Východočeši nepotrestali, nedostali se ani do pořádné příležitosti. Stejně dopadli i žlutomodří poté, co za katr za tentýž přestupek putoval Claireaux. Těsně po návratu exzlínského útočníka se Berani ujali vedení, Řezníčkovo nahození od modré umně tečoval Köhler.

Domácí odpovědí mohla být Válova střela, ta ale proletěla těsně nad horní tyčkou. Červenobílou snahu vyrovnat uhasil na opačné straně nehlídaný Herman, jenž napotřetí dorazil Suhradovu střelu za bezmocného Kantora. Pardubický gólman zachránil svůj tým po necelé minutě, když vychytal Honejskův samostatný únik, dále musel likvidovat i velkou možnost osamocených Fořta s Hermanem.

Zlín nabyté vedení bez větších obtíží udržel, několikrát nebezpečně zahrozil po Mandátově sekání, početní převahu přes řadu příležitostí nevyužil. Pardubice se doma neprosadily ani po neúspěšné Kousalově dorážce Mandátovy střely či ve dvouminutové hře bez brankáře a stále tak čekají na první plnohodnotnou výhru v nové sezoně.

Milan Razým (Pardubice): "Po vyrovnané první třetině jsme si ve druhé vytvořili tlak a soupeře jsme přestříleli. Měli jsme čtyři pět gólových příležitostí. Když se brankově neprosadíte, nemůžete chtít vyhrát. Rozhodovalo se ve třetí třetině, kdy jsme dostali početní výhodu, s ní jsme naložili jako v minulých zápasech. Přesilovky nám nejdou, absolutně nám nefungují, tady budeme muset na to tvrdě zakleknout. Zlín rozhodl o svém vítězství poctivou prací, dvě jakoby nevýrazné střely od obránců došly až před bránu, hráči před ní tečují nebo dorážejí. Dva góly hosté i se štěstím dotlačili a proto vyhráli. Oproti soupeři jsme ale lepší nebyli, pouze ve druhé třetině, jinak to byl gólově tristní výkon."

Robert Svoboda (Zlín): "Jsme spokojeni, že se nám podařilo konečně bodovat. Nebyli jsme v lehké situaci, trápíme se s produktivitou. Zvládli jsme první třetinu, říkali jsme si, že do ní nesmí vstoupit jako v minulých zápasech a hned inkasovat. To se nám podařilo. Ve druhé části hry jsme po tlaku domácích měli mnoho práce v obranném pásmu, nakonec z toho bylo jasné, že kdo se gólově prosadí, tak si nakloní celý zápas a šťastnější jsme byli my. Jsme za to rádi."

SESTŘIH: Pardubice - Zlín 0:2. První výhru i body v sezoně trefil pro Berany Köhler

Góly

Domácí:

Hosté: 46:49. Köhler, 51:45. Herman

Sestavy

Domácí: Kantor (Klouček) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, Bučko, J. Kolář (A), S. Zacharčuk, Oliva – M. Kaut, R. Kousal, Tybor (A) – Mandát, Poulíček, Svačina – Blümel, Claireaux, Zeman – M. Kratochvil, Anděl, Pochobradský.

Hosté: Kašík (Huf) – Řezníček, Gazda, Suhrada, Nosek (C), M. Novotný, Ferenc, Hamrlík – Herman, Fořt, J. Ondráček – Okál (A), Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Karafiát – Kubiš (A), P. Sedláček, Sebera.

Šťastný dvěma góly srazil Spartu poprvé od listopadu 2018

Dvě branky vítězů vstřelil David Šťastný, jednou skórovali Radim Zohorna a Fin Joona Jääskeläinen, pro něhož to byl ve čtvrtém utkání v české extralize premiérový přesný zásah. Mladá Boleslav uspěla ve vzájemných zápasech po šesti prohrách poprvé 14. listopadu 2018, kdy vyhrála v O2 areně 5:3.

Domácí byli od úvodu aktivnější a ve čtvrté minutě se ujali vedení. Bičevskis nabil z rohu na levý kruh Zohornovi, který zamořil k protější tyči Machovského branky. Bruslařský klub se ubránili při Bernadově trestu a zvýšit náskok mohl Kousal, ale hostující gólman zasáhl. Sparta odolala při Pechově trestu a největší její šanci v úvodním dějství měl Sukeľ, ale ztroskotal na Krošeljovi.

Na začátku druhé dějství se domácí ubránili při dalším oslabení a ve 25. minutě Krošelj kryl i Tomáškovu šanci. V čase 25:47 se po individuální akci z vlastního obranného pásma trefil těsně za modrou čárou střelou přes obránce k levé tyči Šťastný a za 35 sekund po Zbořilově vyhraném vhazování zamířil z levého kruhu do totožného místa Jääskeläinen.

O chvíli později nahradil Machovského ve sparťanském brankovišti Neužil, který kapituloval ve 33. minutě. Pražané se sice ubránili 71 sekund v oslabení tří proti pěti, ale v době, když už byla Sparta vteřinu v plném počtu, proměnil Najmanovu přihrávku střelou z pozice mezi kruhy Šťastný.

Krošeljovi sebral čisté konto ve 43. minutě Forman a za dvě a půl minuty v přesilové hře při Pláňkově trestu snížil už jen na rozdíl dvou branek Sukeľ, jemuž připravil střeleckou pozici Horák. Ještě více zdramatizovat zápas mohl Říčka, ale domácí gólman jeho pokus vytěsnil. Mladá Boleslav sice následně nevyužila 51 sekund trvající přesilovku pěti proti třem, ale vítězství už si pohlídala.

Petr Haken (Mladá Boleslav): "Připravili jsme se na první třetinu a musím říci, že hráči do utkání vstoupili velice dobře s pohybem a důrazem. Byla tam obrovská snaha a chuť. I ve druhé třetině jsme si pořád ještě díky přesilovce pět na tři pomohli a odskočili jsme. V závěrečné třetině byly malinko ztráty kolem modré čáry i v obranném pásmu a soupeř byl nebezpečný. Jsme rádi, že jsme to dohráli a vyhráli."

Josef Jandač (Sparta): "Do zápasu jsem nevstoupili vůbec dobře a poměrně rychle jsme prohrávali. Dvě třetiny jsme byli jednoznačně horším týmem, byli jsme u všeho druzí a soupeř nás trestal hlavně ve druhé třetině, v které jsme utkání prohráli. Ve třetí třetině jsme zabrali, dali jsme rychlé góly a ještě tam svitla jakási naděje, ale potom jsme se o ni nedisciplinovanosti sami připravili."

Góly

Domácí: 03:54. R. Zohorna, 25:48. Šťastný, 26:23. Jääskeläinen, 32:46. Šťastný

Hosté: 42:04. Forman, 44:34. Sukeľ

Sestavy

Domácí: Krošelj (Schwarz) – Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Alderson, Zbořil, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Cienciala.

Hosté: Machovský (28. Neužil) – Němeček, Košťálek, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Jurčina (A), Kalina – Tomášek, Horák, Řepík (C) – Rousek, Sukeľ, Dvořáček – Buchtele, Pech (A), Forman – Zikmund, Říčka, Kudrna.

Rozhodčí

Hejduk, Úlehla – Lučan, Kis

Stadion

ŠKOENERGO Aréna

Návštěva

924 diváků

Mladá Boleslav - Sparta Praha: V signalizované výhodě poslal Zohorna domácí do vedení , 1:0