Vstupenky online

Vsetín trápila koncovka, nakonec však Kadaň udolal

Radek Bařina • 26.09.2020

Jednoznačně vypadající utkání s nečekaně dramatickou zápletkou v posledních minutách sehrál Vsetín proti Kadani. Papírový favorit měl sice po celé utkání výraznou převahu, slabší koncovka Valachů však dlouho držela hosty ve hře. A když už se za stavu 3:0 zdálo, že je rozhodnuto, dva potrestané domácí kiksy znamenaly drama. Až trefa Michala Hryciowa v závěrečné power-play definitivně rozhodla o tom, že po výsledku 4:2 zůstanou tři body na Valašsku.

CHANCE LIGA - 16.kolo so 26.9.17:00
VHK ROBE Vsetín
SK Kadaň
4:2(1:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Březina (Gorčík), 34. Pechanec (Smetana), 48. Babka (Rehuš, Kudělka), 60. Hryciow – 57. Morong (J. Svoboda, Kottek), 60. Sursov (Trefný). Rozhodčí: Doležal, Čáp – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000  (vyprodáno). Střely na branku: 46:21. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Ondračka, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Kloz, Vlach, Klímek – Machač, Rehuš, Babka – Hořanský, Gajarský, Vítek – Zeman.
SK Kadaň: Hanuljak – Kottek, Trefný, Havel, Seemann, Březák, Havlín, Běhula – Koblížek, Chlouba, Veselý – M. Svoboda, Morong, J. Svoboda – Homer, Sursov, Achmetianov – Hradecký.

Úvodní minuty duelu Vsetína s Kadaní přinesly vlažnější hokej. Favorizovaní Valaši byli od prvních minut aktivnějším mužstvem, krom Březinovy nebezpečné střely na vyrážečku se ale do větších šancí nedostávali. Jako první proto vážněji zahrozili Trhači. Ve čtvrté minuty jel z levé strany sám na Málka Chlouba, vsetínský mladík v brance však při své letošní premiéře bezchybně zasáhl lapačkou.

Domácí po tomto varování přidali na obrátkách a v dalších minutách si připravili celou řadu nebezpečných střeleckých příležitostí. Ty však s přehledem likvidoval Bezchybný Hanuliak a když už byl překonaný i on, zachránila ho po Bartkově střele z mezikruží tyč. Ani hosté ale nebyli zcela bezzubí a v osmé minutě měli další dobrou příležitost k otevření skóre. Matyáš Svoboda obešel obránce, proti Málkově vyrážečce však neuspěl. Takřka z protiútoku byl k vidění obdobný průnik i na opačné straně, Březina ale pro změnu neprostřelil Hanuliaka.

V patnácté minutě si Kadaň zahrála přesilovku, nebezpečná v ní ale nebyla. Mnohem větší pohroma však Trhače postihla o tři minuty později. V signalizované výhodě pro Vsetín totiž přestali hrát v mylném domnění, že rozhodčí přeruší hru. Ti k tomu však neměli pražádný důvod. Vyústilo to v akci dva na gólmana. Gorčík v ní přesně nabil Davidu Březinovi a pro něj už nebyl problém uklidit touš do odkrytého kouta branky. Díky této trefě tak odcházeli do kabin spokojeněji Valaši.

Od prvních minut prostřední dvacetiminutovky se Valaši zakousli do svého soupeře ve snaze navýšit náskok. Hra se tak z velké části odehrávala v hostujícím pásmu.Klímkovo zakončení z bezprostřední blízkosti ale zastavil reflexivní Hanuliakův zákrok lapačkou, Březina o chvíli později zase ztroskotal na gólmanovu betonu.

O chvíli později mohlo udeřit na druhé straně. Hostující únik sice zneškodnil Málek, pomohl mu však i faul domácího obránce a Kadaň dostala výhodu trestného střílení. Ostřílený Roman Chlouba se rozhodl pro bekhendovou kličku, nedokázal ale zakončit mezi tři tyče. Přes tento neúspěch se Trhači v dalších minutách osmělili a přeci jen tu a tam navštívili vsetínské obranné pásmo. Naprostou většinu času se však hra i nadále odehrávala v okolí Hanuliakovy branky. Valaši se však letos trápí v zakončení, což potvrzovali i v tomto zápase. K uklidňující brance jim tak nepomohla ani přesilovka v polovině zápasu. Několik závarů totiž pochytal Hanuliak, Rehušovo zakončení do takřka odkryté branky pak srazila hostující hůl nad.

Ve třicáté čtvrté minutě se však Vsetín přeci jen dočkal. Smetana poslal krásný pas do jízdy Antonínu Pechancovi, ten prosvištěl mezi obránci a následně zakončil přesně nad lapačku. Hosté mohli v závěru třetiny odpovědět ve dvou přesilových hrách. V té první ale nevymysleli nic a mohli být rádi, že Hořanského únik skončil nepřesným bekhendovým zakončením, v té druhé pak Chloubovu dorážku z levého křídla zastavil parádním zákrokem Málek. Po dvou třetinách tak Valaši drželi dvougólový náskok.

Třetí perioda pokračovala v obdobném duchu, jako ta druhá. Vsetín měl výraznou převahu a místy až házenkářským způsobem obléhal hostující svatyni. Slabší důraz v zakončení s kombinaci s pozornou defenzívou Trhačů ale držel skóre na neměnné hodnotě. Ve čtyřicáté třetí minutě se sice dvojka na Hanuliakově kontě hodně otřásla, zakončující Gorčík ale nedokázal z voleje přehodit gólmanův beton. I hosté ale občas dokázali zahrozit a ve čtyřicáté sedmé minutě byli blízko kontaktní brance. V přečíslení dva na jednoho ovšem Jan Svoboda přestřelil. Ještě v téže minutě se zdálo, že Valaši definitivně zlomí hostující odpor. Rehuš našel od mantinelu najíždějícího Jakuba Babku a ten usměrnil puk přesně k tyči. Tentýž hráč mohl o chvíli později zvýšit domácí náskok, jeho zakončení v krkolomné pozici ale zastavila tyč.

Vsetín si pak vytvořil řadu dalších střeleckých příležitostí, žádnou ale neproměnil a v závěru toho málem litoval. Necelé čtyři minuty před sirénou potrestal domácí nedůraz Matěj Morong, který v závaru dorazil puk za Málka. Hned poté si Kadaň zahrála přesilovku a Chlouba měl na holi kontaktní gól, v ideální pozici ale napálil puk přímo do Málka. Půl minuty před třetí sirénou ale po chybě Smetany ujel Artem Sursov, zakončení mu sice nevyšlo, přesto puk pod Málkovými betony doklouzal až do sítě. Power-play ale Kadani nevyšla a Michal Hryciow ze středního pásma poslal puk do odkryté brány. Pečetil tak zaslouženou výhru Vsetína poměrem 4:2.