sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Kanonáda! Strakoničtí hokejisté nasázeli desítku českobudějovickému Samsonu

Strakonice - Samson České Budějovice 10:1 , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

Strakonice - Samson České Budějovice 10:1     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – To byl válec! Chuť po porážce v úvodním kole nového ročníku krajské ligy ve Veselí nad Lužnicí (5:6) si hokejisté Strakonic spravili náramně a se vším všudy. V domácí premiéře své fanoušky potěšili deseti nastřílenými góly. Ty v sobotu 26. září nasázeli Samsonu České Budějovice, který porazili 10:1 (5:0, 4:0, 1:1). Tým od Otavy plný mladých hráčů si tak vyšlápl na mužstvo složené ze zkušených hokejistů.

Domácím vyšel skvěle začátek, už na konci 3. minuty vedli 2:0 a do první přestávky přidali další tři branky. Nástup do druhé části jim vyšel opět skvěle, opět za necelé úvodní tři minuty vsítili dva góly a poté přidali ještě dva. Třetí dějství už odehráli ve vlažnějším tempu a soupeř se ve 43. minutě dočkal alespoň čestného úspěchu. Diváci si žádali desítku a nakonec se jí dočkali, když jejich přání vyslyšel v 59. minutě v početní výhodě Filip Andrle, pro kterého to byl čtvrtý gól v utkání. Spolu s ním střelecky řádil Jakub Švec, autor hattricku. Branky: Andrle 4, Švec 3, Šebesta, Jiřinec – K. Kadlec.