so 26.9.2020
MUZ

Druhé vyrovnání už nepřišlo: Teplice - Baník 2:1

Ani na třetí pokus to Baníku v této sezoně nevyšlo. Teplice dokázaly zareagovat na rychlé ostravské vyrovnání a nakonec zvítězily 2:1.

V úvodních minutách byl aktivnější Baník, přesto to byl Jan Laštůvka, kdo si z obou gólmanů připsal jako první vážný zákrok. Centr domácího Davida Černého chtěl Martin Fillo odehrát na roh, míč však tečoval jemněji, než zamýšlel, a balon od jeho těla zamířil na branku Baníku. Jan Laštůvka byl pozorný a svého spoluhráče výborným zákrokem vychytal.

Hra se vyrovnala a domácí začali být nebezpečnější. Teplický brejk do hodně otevřené obrany zastavil faulem za žlutou kartu Jakub Pokorný. Neměl už ale jinou možnost.

O chvíli později se po rohovém kopu dostal u vzdálenější tyče do zakončení Tomáš Kučera, zblízka přestřelil odkrytou branku.

A střelu Aloise Hyčky zlikvidoval Jan Laštůvka.

Ve 34. minutě přišla nebezpečná situace Baníku. Měl ji na svědomí Martin Fillo, zacentroval, našel hlavičku Nemanji Kuzmanoviče, jeho pokus ale chytil Tomáš Grigar.

Ve 35. minutě hrozili znovu domácí. Získali míč na své útočné polovině, drali se do šestnáctky, kde nejdříve Martin Fillo zastavil Pavla Moulise a následnou Marešovu střelu dokázala obrana Baníku zablokovat.

A o chvíli později vyrazil Jan Laštůvka další tvrdou Marešovu ránu.

Do druhého poločasu vstoupil znovu aktivněji Baník a tentokrát dokázali hosté vyjádřit svou aktivitu nebezpečným zakončením. Nemanja Kuzmanovič i o minutu později Daniel Tetour mířili z nadějných pozic bohužel nad.

V 55. minutě poslal Adam Jánoš do šestnáctky dalekonosný centr. Zdálo se, že Nemanja Kuzmanovič bude mít proti dvěma bránícím hráčům Teplic málo šancí hlavičkový souboj vyhrát. On to ale dokázal, hlavičkoval a míč těsně minul pravou tyč Grigarovy branky.

V 59. minutě podnikly Teplice rychlou akci po pravé straně. V jejím finále poslal míč Vukadin Vukadinovič v šestnáctce proti noze Patriku Žitnému, a ten nekompromisně zakončil.

Teplické vedení trvalo pár sekund. Daniel Tetour našel po přihrávce Nemanji Kuzmanoviče před malým vápnem Dyjana Carlose de Azeveda, a ten střelou do prázdné vyrovnal!

Zdálo se, že blíže druhému gólu budou Ostravané, ale stal se opak. Po rohovém gólu Teplic si tísněný Martin Fillo smolně srazil míč hlavou do vlastní branky.

K vyrovnání měl Baník blízko v 87. minutě. Na dlouhý pas do šestnáctky si naběhl Roman Potočný, vystřelil z první, zblízka trefil dobře postaveného Grigara.

O chvíli později pálil Milan Jirásek z hranice šestnáctky nad.

Ani závěrečný tlak a hlavička Muhameda Tijaniho už vyrovnání nepřinesly.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

STANISLAV HEJKAL: “Zápas jsme zvládli dobře už tím, jak se nám podařilo vrátit do sestavy Heidenreicha. Za to rozhodnutí chci poděkovat, přece mladý hráč nemůže pykat za chybu rozhodčího v druhém utkání po sobě. Měli jsme připraveny dvě varianty sestavy, rozhodnutí jsem věděl v poledne. Celý tým pak podal velmi dobrý a disciplinovaný výkon v defenzivě.“

LUBOŠ KOZEL: "Jsem hodně zklamaný, zápas se mi hodnotí těžko. Věřili jsme, že stejná sestava jako v minulém utkání nám pomůže navázat na výhru. Ale především v prvním poločase jsme mohli být rádi, že jsme neinkasovali, protože domácí byli lepší. Po změně stran a naší jedné změně v sestavě jsme se trochu zvedli, ale inkasovali jsme dvakrát po zbytečných chybách. Na souhru před prvním gólem domácích jsme se připravovali, přesto nás zaskočili. Ve chvíli, kdy jsem za stavu 1:1 věřil, že můžeme rozhodnout, inkasujeme po standardce. Sráží nás nevyrovnané výkony.”