21. září 2020 • 11:07

Obří kiks gólmana i posila s rekordem. Šlágr Chelsea s Liverpoolem nenudil

Autor: apr
0
  • Obří kiks gólmana i posila s rekordem. Šlágr Premier League mezi Chelsea a Liverpoolem nenudilObří kiks gólmana i posila s rekordem. Šlágr Premier League mezi Chelsea a Liverpoolem nenudilFOTO: Koláž iSport.cz

Ve šlágru 2. kola Premier League proti sobě stanuly Chelsea s Liverpoolem. Mužstvo, které během léta přivedlo řadu posil včetně kanonýrů Tima Wernera a Kaie Havertze, proti obhájci titulu. Duel těžkých vah rozhodně nenudil a přinesl několik zajímavých momentů jako vyloučení po zásahu VAR či obří kiks nejdražšího gólmana světa. Z tříbodového zisku se nakonec radovali Reds, kteří na Stamford Bridge zvítězili 2:0.

• Christensenovo vyloučení

Dlouhý nákop za obranu, rychlonohý Sadio Mané a pohroma byla na světě. V závěru prvního poločasu Andreas Christensen pozdě zachytil náběh útočníka Liverpoolu, kterému se pověsil na záda a poslal ho tím k zemi. Nejprve sice viděl žlutou kartu, ale po zásahu VAR a následném zhlédnutí videa hlavní sudí Paul Tierney svůj verdikt upravil a stopera Chelsea vyloučil. „Jakmile hráč dostane žlutou, musejí být VAR a sudí absolutně přesvědčení o červené, aby se to změnilo. U tohoto zákroku si o tom nejsem jistý, že tomu tak bylo. Ale nechci si příliš stěžovat,“ okomentoval moment ze 44. minuty trenér Blues Frank Lampard.

• Noční můra

Nejdražší gólman planety Kepa Arrizabalaga (72 milionů liber/2,1 miliardy korun) nebude na souboj s Liverpoolem vzpomínat rád. Krátce poté, co Londýňané inkasovali první gól, to byl právně španělský brankář, kdo Reds výrazně pomohl k odskočení na dvoubrankový rozdíl. Jeho záměr o rozehrávku vystihl Mané, který už následně neměl problém poslat míč do prázdné branky. Byť se Arrizabalaga snažil svou chybu ještě napravit, na zakončení Senegalce byl krátký. „Jako hráči prožíváte během kariéry různá období. Nyní je mi Kepy dost líto. Prožívá opravdu dost těžké časy. V tuhle chvíli je to pro něj tak trochu noční můra,“ uvedl Jamie Carragher, bývalý obránce Liverpoolu. Narážel tím na fakt, že Chelsea se měla dohodnout s Rennes na příchodu brankáře Edouarda Mendyho, jenž by měl Arrizabalagovi značně konkurovat mezi tyčemi.

• Zahozená penalta

Obří příležitost, jak se vrátit v 75. minutě do boje o body. Chelsea ji ale promarnila. Po faulu Thiaga Alcantary na Tima Wernera dostali Blues šanci zahrávat pokutový kop. Jorginho jako by se zhlédl v záložníkovi Brunovi Fernandesovi z Manchesteru United, který proměňuje penaltu za penaltou, a těsně před zakončením povyskočil. Jenže v případě italského reprezentanta míč v síti neskončil, gólman Alisson Becker jeho úmysl výborně přečetl a střelu vyrazil. K dorážce už se hráči londýnského celku nedostali a Liverpool si tak uhájil vedení 2:0.

• „Výkon nad body“

Šlágr s Liverpoolem Chelsea body nepřinesl, prohrála 0:2. Přesto byl trenér Frank Lampard s výkonem svého týmu spokojený. Dokonce víc než po vítězství v prvním kole Premier League. „Byl jsem šťastný z hry naší obrany. Chtěl jsem, abychom hráli více na míči. Ukázali jsme i dobré a nebezpečné protiútoky. Zejména v prvním poločase jsme předvedli mnoho věcí, které mě potěšily. Jsem zklamaný, že jsme ztratili tři body, ale zároveň jsem mnohem šťastnější, než jsem byl v Brightonu po výhře 3:1. Viděl jsem týmového ducha, touhu bránit. Hráči do toho dali srdce a měli bychom se od toho odpíchnout dál,“ konstatoval Lampard.

Frank Lampard se nedočkal úspěchu proti Liverpoolu Frank Lampard se nedočkal úspěchu proti LiverpooluFoto Reuters

• Rekordman Alcantara

Je rozhodně nejzvučnější posilou Liverpoolu pro novou sezonu. Thiago Alcantara s týmem absolvoval dva tréninky a hned poté v červeném dresu vyběhl do utkání s Chelsea. A potvrdil, proč ho kouč Jürgen Klopp z Bayernu přivedl. Přestože odehrál jen druhý poločas, zaznamenal 89 doteků s míčem a připsal si 75 přihrávek, mimochodem více než kterýkoliv hráč Chelsea za celý zápas. Dokonce dle Opta, která vede statistiky od roku 2003, žádný jiný hráč, který odehrál jen poločas, nezaznamenal v Premier League dosud vyšší počet. „Byl top,“ liboval si trenér Jürgen Klopp. „Skvělý timing, řekl bych. Ještě není úplně zvyklý na naše myšlení, přeci jen Bayern hrál jinak. Defenzivně to pro něj bylo složité, ale jakmile jsme měli míč, bylo vidět, jak moc ho chce přihrát,“ dodal kouč Liverpoolu.

Thiago Alcantara vytvořil rekord Premier League v počtu přihrávek za poločas Thiago Alcantara vytvořil rekord Premier League v počtu přihrávek za poločasFoto Profimedia.cz

• Smrtící trio v ráži

Tohle trio děsilo obrany Premier League v minulých sezonách a nejinak tomu je na startu ročníku 2020/2021. Roberto Firmino, Mohamed Salah a Sadio Mané jsou ofenzivními hrozbami Liverpoolu. Jednou pálí ten, jindy další. Přesně to platí i po úvodních dvou kolech anglické ligy. Před týdnem řádil Salah, hattrickem pomohl přestřílet nováčka z Leedsu 4:3. Proti Chelsea to byl zase zápas Maného. Hbitý Senegalec byl u všeho podstatného. Nejprve po zákroku na něj viděl červenou kartu Christensen. V 50. minutě souboje s Blues se opřel hlavou do centru Firmina a poslal obhájce titulu do vedení. Hned vzápětí vystihl rozehrávku brankáře Arrizabalagy a přidal druhý gól. Výhra 2:0 je tak značně jeho počinem.

Sadio Mané dal Chelsea dva góly Sadio Mané dal Chelsea dva gólyFoto Reuters

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.