Výstava o hmyzu.

Anketa: Domácí úkoly ano či ne?

Jste v základních školách pro zrušení domácích úkolů?

Po dvou trefách Bílého a Kulíka zůstaly všechny body u Otavy

PÍSEK - V utkání 5. kola fotbalové České ligy dorostu věkové kategorie U19 hostili písečtí mladíci mužstvo Motorletu Praha. Oba soupeři měli před začátkem zápasu v tabulce po osmi bodech, takže se dal očekávat vyrovnaný průběh. Góly však stříleli jenom domácí a tak si do tabulky připsali všechny body.

FC Písek - SK Motorlet Praha 4:0 (2:0)
Branky: 16., 52. Bílý, 42., 58. Kulík (2. z penalty)
Rozhodčí: Doubrava - Kaštánek, Lepič. ŽK: 5:4. ČK: 1:0 (po 2. ŽK Masopust). Diváků: 81
Písek: Lalák - Hejný, Kulík, Červený (62. Masopust), Kotrba, Šťástka, Pícha, Kynkor (71. Děd), Velek, Hadáček (62. Stejskal), Bílý (75. Smola)

Duel začal mnohem lépe pro domácí, když v 7. minutě byl ve vápně hostí faulován Václav Šťástka, sudí Jakub Doubrava nezaváhal ani vteřinu a nařídil penaltu, proti které neprotestovali ani hosté. Míč si na jedenáctimetrovou značku postavil písecký kanonýr Tom Bílý, ale gólman hostí Michal Šilhavý směr střely vystihl a míč vyrazil do bezpečí. Bílý vzápětí svou chybu napravil. Dostal přihrávku mezi obránce hostí, tentokrát kvůli domnělému ofsajdu protestoval snad celý Motorlet, písecký útočník udělal gólmanovi hokejový blafák a do prázdné brány otevřel skóre utkání. Hosté podle papírových předpokladů hru brzy vyrovnali, ale domácí branku příliš ohrozit nedokázali. Písečtí byli častějšími hosty v pokutovém území Motorletu, jednu chvíli kopali čtyři rohy za sebou, ale své vedení dlouho nenavyšovali. To se jim povedlo až tři minuty před přestávkou, kdy po přímém kopu Václav Kulík zblízka zvýšil na 2:0.
Po přestávce stoupala nervozita na obou stranách. Hlavní arbitr Doubrava rozdal pět žlutých karet na domácí straně a čtyři na straně hostí. Smutným rekordmanem byl písecký Jakub Masopust, který šel do hry až v 62. minutě, po dvanáctiminutovém pobytu na hrací ploše viděl žlutý žeton poprvé, za patnáct minut podruhé, poté tedy i červenou kartu a mini utkání tím pro píseckého mladíka za sedmadvacet minut skončilo. Ve druhé půli góly stříleli také jenom domácí. Svůj druhý přidal brzy po přestávce Bílý a k němu se přidal také svým druhým gólem, tentokrát z penalty, kapitán Kulík.
Písečtí mladíci si připsali důležité vítězství, kterým svému soupeři v tabulce utekli o tři body.