West Ham se Součkem podlehl Arsenalu gólem v závěru. United překvapivě padli s Crystal Palace

Fotbalistům Manchesteru United nevyšel vstup do nové sezony anglické ligy. Rudí ďáblové v prvním kole senzačně podlehli Crystal Palace 1:3, dva góly domácím vstřelil jejich bývalý hráč Wilfried Zaha. West Ham s českým reprezentačním záložníkem Tomášem Součkem prohrál na hřišti londýnského rivala Arsenalu 1:2 a zůstává bez bodu. Naopak Kanonýři jsou po dvou zápasech Premier League stoprocentní.

Tento článek je více než rok starý.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Souček před zápasem West Hamu s Aston Villou.

Fotbalista West Hamu Tomáš Souček | Foto: ANDY RAIN | Zdroj: Reuters

United na stadionu Old Trafford zaspali úvod a už v sedmé minutě inkasovali po trefě Androse Townsenda, kterého před brankou našel Jeffrey Schlupp. Pak obě mužstva neproměnila několik slibných šancí.

Návrat ztraceného syna. Bývalý nejdražší fotbalista světa Bale bude hostovat v Tottenhamu

Číst článek

Zřejmě klíčový moment zápasu nastal po 70. minutě. Rozhodčí Martin Atkinson po zhlédnutí videa nařídil pro Crystal Palace penaltu za ruku Victora Lindelöfa. Domácí gólman David de Gea sice vychytal Jordana Ayewa, ale protože neměl nohy na brankové čáře, tak se pokutový kop opakoval a jiný exekutor Zaha už nezaváhal.

V 80. minutě vrátil manchesterského favorita do hry střídající Donny van de Beek. Posila z Ajaxu Amsterodam skórovala při svém debutu. United však v závěru dostali ještě jednu branku od Zahy. Londýnský tým si ve druhém utkání v ročníku připsal druhou výhru.

„Musíme se rychle zlepšit. Tyhle tři body jsme chtěli a potřebovali. Zbývá 37 kol do konce sezony, porážka s Palace je pro nás budíčkem,“ prohlásil trenér United Ole Gunnar Solskjaer.

Arsenal začal lépe a ve 25. minutě otevřel skóre hlavou Alexandre Lacazette. Francouzský útočník vstřelil jubilejní 50. soutěžní branku za Gunners. Těsně před pauzou srovnal Michail Antonio z akce, kterou rozjel Souček.

Hráči West Hamu měli po změně stran převahu, ale nadějné šance neproměnili. Domácím se povedlo střídání a v 85. minutě londýnské derby rozhodl útočník Edward Nketiah.

Everton doma porazil oslabeného nováčka West Bromwich 5:2 a také podruhé zvítězil. Hattrickem se blýskl Dominic Calvert-Lewin, gól a asistenci si připsala letní posila James Rodríguez. Hosté i podruhé po návratu do Premier League prohráli o tři branky.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Everton - West Bromwich 5:2 (31., 62. a 66. Calvert-Lewin, 45. Rodríguez, 54. Keane - 10. Diangana, 47. Costa Pereira), Leeds - Fulham 4:3 (5. a 57. Hélder Costa, 41. Klich z pen., 50. Bamford - 34. z pen. a 67. Mitrovič, 62. De Cordova-Reid), Manchester United - Crystal Palace 1:3 (80. Van de Beek - 74. z pen. a 85. Zaha, 7. Townsend), Arsenal - West Ham United 2:1 (25. Lacazette, 85. Nketiah - 45. Antonio).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít