Florbalisté Vítkovic vyhráli šlágr

Praha

Florbalisté Vítkovic vyhráli ve šlágru 2. kola superligy v Praze nad Chodovem 9:3 a po dvou duelech jsou se šesti body v čele neúplné tabulky. Ostravané rozhodli ve třetí třetině, kterou ovládli poměrem 6:0. Po dvou gólech vítězů vstřelili Marek Bräuer a Rostislav Gattnar.

Florbalisté Bohemians (ilustrační foto)

"My jsme do půlky zápasu hráli celkem aktivně, vysunutě a otestovali jsme všechny lajny. Z toho plynuly šance na obou stranách, ale nikdo nebyl chopen odskočit. Do třetí třetiny jsme trošku stáhli obranu, sáhli do sestavy a padlo nám to tam v klíčových momentech," řekl trenér Vítkovic Pavel Brus.

"Prohráli jsme, nakonec i docela vysoko, ale pětačtyřicet minut to byl vyrovnaný zápas, v kterém jsme neproměňovali velké množství šancí. Místo abychom o dva tři góly vedli, tak jsme prohrávali. Pak to bylo vabank a asi už to nemělo šanci na úspěch," řekl trenér Chodova David Podhráský.

Vítězství FBC Ostrava v Praze nad Královskými Vinohrady 10:4 řídil pěti body za tři branky a dvě asistence Marek Lipový. Hattrick a asistenci zaznamenal Lukáš Pešat.

Livesport superliga florbalistů - 2. kolo:
Chodov - 1. SC Vítkovice 3:9 (1:1, 2:2, 0:6)
Branky: 5. M. Podhráský, 24. Maxa, 39. Eremiáš - 46. a 54. Bräuer, 48. a 51. Gattnar, 5. Matejčík, 32. Besta, 40. Šindler, 55. Anis, 59. Jan Šebesta.
Black Angels - FBC Česká Lípa 9:6 (1:0, 5:2, 3:4)
Branky: 25. a 49. R. Hanák, 12. M. Boček, 22. J. Kopecký, 29. Renčín, 37. Hněvkovský, 40. V. Novotný, 45. Burian, 60. T. Hanák - 27. a 33. Krajcigr, 50. a 55. Jirsa, 50. Vlček, 55. Slaný.
Hattrick Brno - FBC Liberec 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)
Branky: 27. Juhaňák, 55. Hemerka - 17. a 22. Dlesk, 6. Baudisch, 29. Světlík, 49. Kořínek, 51. Rozkovec, 54. Lhota.
Sparta Praha - Sokoli Pardubice 6:7 (1:3, 3:1, 2:3)
Branky: 9. Velc, 22. M. Zeman, 24. Hurt, 26. Kolstrunk, 44. Bartoš, 52. M. Krbec - 12., 32. a 58. Savický, 9. Prix, 18. L. Kučera, 55. P. Černý, 60. Lehký.
Sokol Královské Vinohrady - FBC Ostrava 4:10 (1:1, 1:3, 2:6)
Branky: 5. L. Gregor, 22. M. Bína, 59. Linhart, 60. J. Procházka z tr. střílení - 10., 50. a 51. Lipový, 35., 41. a 45. Pešat, 26. a 39. Klimscha, 45. a 53. Malajka.