Panorama

19. etapa: Pro sprintery šance, pro Rogliče a spol. oddych před klíčovou časovkou

O finálním celkovém pořadí se zřejmě rozhodne v časovce na Planinu krásných dívek. Devatenáctá etapa by tak mohla nabídnout šanci sprinterům či silnému úniku. Přímý přenos sledujte od 13:50 na ČT sport a webu ctsport.cz, spolu s Tomášem Jílkem komentují Stanislav Kozubek a Lubor Tesař.

Profil 19. etapy Tour de France 2020
zdroj: letour.fr

Karty v celkovém pořadí jsou rozdány a zamíchat s nimi pravděpodobně může už jen dvacátý den závodu, tedy časovka na La Planche de Belles Filles. To není podcenění devatenácté etapy, její profil ale nasvědčuje tomu, že by souboj o finální pódium měl být odložen o den a šanci by mohli dostat sprinteři, nebo silný únik.

Ze spurterů už dávno nejede Giaccomo Nizzolo, většina finišmanů ale Pyreneje, Centrální masiv a Alpy přežila. Důležité body budou v sázce v souboji o zelený dres, kde má ale Sam Bennett dále velmi komfortní náskok před Peterem Saganem. V závodě je také stále Bryan Coquard, pro něhož se v 17. etapě obětoval domestik Jens Debusschere.

Cílové město Champagnole je známé spíše pro zimní sporty, i ono ale má cyklistickou historii. Peloton Staré dámy sem poprvé zavítal v roce 1937, kdy zde týmovou časovkou vyhráli Belgičané před domácími Francouzi. V nedávné minulosti zde dvakrát startovala etapa Tour de l'Avenir. Tu první vyhrál Romain Bardet, druhou Sören Kragh Andersen, který letos vyhrál také etapu do Lyonu.