Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C

Televizní bitva se Spartou vynesla Chrudimi jen bod

Chrudim – Futsalová bitva 1. FUTSAL ligy mezi Chrudimí a Spartou dlouho fanoušky pořádně napínala. V prvním poločase jsme se gólu nedočkali, šachová partie se nakonec musela rozseknout až v posledních minutách. Chrudim proti pražskému soupeři dvakrát neudržela vedení a nakonec remizovala výsledkem 2:2!

Chrudimští před televizními kamerami na svého rivala z Prahy hned zpočátku pořádně nastoupili a v první polovině úvodního poločasu byli jednoznačně lepší. A s tlakem logicky přicházely i šance. První příležitost sice měla Sparta v podobě teče Jiřího Vokouna, vzápětí se ale nestíhal ohánět Ondřej Vahala. Problémy mu dělali především Pavel a David Drozdovi, kteří na něj vyslali hned několik střeleckých pokusů. Druhý jmenovaný navíc v deváté minutě utkání nastřelil břevno.

Zazlobili ale také Sparťané, jmenovitě posila William, který svojí levačkou také orazítkoval horní tyč chrudimské branky. V závěru poločasu se hrál svižný futsal nahoru dolů, fanoušci v chrudimské sportovní hale ani u televizních obrazovek se ale úvodní branky nedočkali. Podobný průběh byl k vidění i po přestávce a čekalo se, co s duelem udělá první gól.

Jako první se nakonec prosadili Chrudimští. Tomáš Koudelka rozehrál rohový kop přesně na nohu Davida Drozda, který po zemi propálil Vahalu a zařídil chrudimské vedení. Bláznivý závěr zápasu však vše ještě překopal. Po přesné střele Antonína Hrdiny na vzdálenější tyč sice podruhé využil Koudelkovy pobídky David Drozd a poslal ve 37. minutě domácí celek znovu do vedení, ani to ale na tři body nestačilo.

Následnou power-play Sparty využil Tušar přesným nástřelem na zadní tyč, kde do prázdné branky vyrovnával Azem Brahimi! Závěrečná rána Felipeho po standardní situaci skončila mimo, a tak se Chrudim se Spartou při prvním vzájemném měření sil letošní sezony rozešla nerozhodně 2:2. Oba celky si tak do tabulky 1. FUTSAL ligy zapsaly po bodu.

FK Chrudim – AC Sparta Praha 2:2 (0:0)

Branky: 28. D. Drozd (Koudelka), 37. D. Drozd (Koudelka) – 36. Hrdina (Vahala), 39. Brahimi (Tušar)

FK Chrudim: Litviněnko – Everton, Mužík, Mareš, Max (C), Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Malý, Balog, Felipe

AC Sparta Praha: Vahala – Brazimi, William, Anggelott, Tušar, Hrdina, Křivánek, Vokoun, Slavík, Hudousek, Hora, Snop