Islanders ještě žijí! Obrovské drama s Tampou rozhodla až 93. minuta

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Hokejisté New Yorku Islanders zdolali v semifinále NHL Tampu Bay 2:1 v prodloužení a snížili stav série na 2:3. Dramatický duel rozhodl v čase 92:30 Jordan Eberle. Na straně poražených nebodoval Ondřej Palát, který strávil na ledě 31 minut a čtyřikrát vystřelil.

Islanders skórovali v zápase jako první, když se prosadil Ryan Pulock v přesilové hře střelou z levého kruhu. Tampa Bay vyrovnala na začátku druhé třetiny z dorážky Victora Hedmana, který je s osmi trefami nejlepší v letošním play off mezi obránci. V polovině utkání otočil stav Carter Verhaeghe, ale jeho gól rozhodčí po trenérské výzvě kvůli ofsajdu odvolali.

Další branka padla až v 93. minutě, ve které skvěle sehráli přečíslení dva na jednoho Anders Lee a Eberle.

Domácí: 24:00. Hedman

Hosté: 15:41. Pulock, 92:30. Eberle

Domácí: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman (A), L. Schenn, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, Bogosian – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Kučerov, Verhaeghe, Palát – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Maroon.

Hosté: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, Leddy, A. Greene, Boychuk – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Clutterbuck (A), Barzal, Lee (C) – Eberle, Pageau, M. Martin – Brassard, Komarov.

O'Rourke, Rooney – Murray, Kovachik

Rogers Place, Edmonton, AB

Hokejisté New Yorku Islanders zdolali v semifinále NHL Tampu Bay 2:1 v prodloužení a snížili stav série na 2:3.