Chelsea skolila Brighton, Wolves pálili dvakrát za šest minut

Autor: ČTK, ros
0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Fotbalisté Chelsea v úvodním kole anglické ligy zvítězili v Brightonu 3:1. Domácí srovnali v 54. minutě, ale hosté za dvě minuty dali rozdílový gól. Wolverhampton vstřelili v úvodních šesti minutách na hřišti Sheffieldu United dva góly a do sezony Premier League dnes vstoupil výhrou 2:0.

Chelsea přes léto utratila téměř šest miliard korun za nové posily, ale z nově příchozích hráčů zasáhlo do utkání jen duo německých reprezentantů Kai Havertz a Timo Werner. Ben Chilwell, Hakim Ziyech a Thiago Silva, který na Stamford Bridge přišel zdarma, nebyli ani na lavičce.

"Blues" se ujali vedení v 23. minutě po proměněné penaltě kapitána Jorginha. Po změně stran srovnal střelou před šestnáctkou Leandro Trossard. Často kritizovaný brankář londýnského celku Kepa Arrizabalaga inkasoval od svého příchodu do Premier League v roce 2018 už devatenáctý gól ze střely zpoza vápna, což je nejvíce ze všech gólmanů.

Fotbalisté Wolves oslavují branku do sítě Sheffieldu

Svěřenci trenéra Franka Lamparda si za necelé dvě minuty vzali vedení zpátky po parádní ráně z dálky pod břevno z kopačky Reece Jamese. O deset minut později stanovil konečné skóre Kurt Zouma, jehož střelu usměrnil domácí bek Adam Webster do vlastní sítě.

V Sheffieldu otevřel skóre ve 3. minutě krásným volejem nejlepší střelec Wolves z minulé sezony Raúl Jiménez, a než se domácí vzpamatovali, prohrávali o dva góly po hlavičce nehlídaného Romaina Saisse. Gólman Sheffieldu Aaron Ramsdale v druhé půli při debutu v Premier League vytlačil další šanci Maročana Saisse na tyč.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Sheffield United - Wolverhampton 0:2
Branky: 3. Jiménez, 6. Saiss,

Brighton - Chelsea 1:3
Branky: 54. Trossard - 23. Jorginho z pen., 56. James, 66. Zouma.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.