Brighton - Chelsea 1:3Chelsea vyhrála v Brightonu, Wolves rozhodli o výhře dvěma góly do 6. minuty

Aktualizováno

Fotbalisté Chelsea v úvodním kole anglické ligy zvítězili v Brightonu 3:1. Domácí srovnali v 54. minutě, ale hosté za dvě minuty dali rozdílový gól. Wolverhampton vstřelili v úvodních šesti minutách na hřišti Sheffieldu United dva góly a do sezony Premier League dnes vstoupil výhrou 2:0.

Jorginho z Chelsea z penalty otevřel skóre ligového utkání proti Brightonu.

Chelsea přes léto utratila téměř šest miliard korun za nové posily, ale z nově příchozích hráčů zasáhlo do utkání jen duo německých reprezentantů Kai Havertz a Timo Werner. Ben Chilwell, Hakim Ziyech a Thiago Silva, který na Stamford Bridge přišel zdarma, nebyli ani na lavičce.

Blues se ujali vedení v 23. minutě po proměněné penaltě kapitána Jorginha. Po změně stran srovnal střelou před šestnáctkou Leandro Trossard. Často kritizovaný brankář londýnského celku Kepa Arrizabalaga inkasoval od svého příchodu do Premier League v roce 2018 už devatenáctý gól ze střely zpoza vápna, což je nejvíce ze všech gólmanů.

Brankář Chelsea Kepa Arrizabalaga při rozcvičení před utkáním s Brightonem.

Svěřenci trenéra Franka Lamparda si za necelé dvě minuty vzali vedení zpátky po parádní ráně z dálky pod břevno z kopačky Reece Jamese. O deset minut později stanovil konečné skóre Kurt Zouma, jehož střelu usměrnil domácí bek Adam Webster do vlastní sítě.

George Baldock (vlevo) ze Sheffieldu v hlavičkovém souboji s Pedrem Netem z Wolverhamptonu.

V Sheffieldu otevřel skóre ve 3. minutě krásným volejem nejlepší střelec Wolves z minulé sezony Raúl Jiménez, a než se domácí vzpamatovali, prohrávali o dva góly po hlavičce nehlídaného Romaina Saisse. Gólman Sheffieldu Aaron Ramsdale v druhé půli při debutu v Premier League vytlačil další šanci Maročana Saisse na tyč.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:
Sheffield United - Wolverhampton 0:2 (3. Jiménez, 6. Saiss),
Brighton - Chelsea 1:3 (54. Trossard - 23. Jorginho z pen., 56. James, 66. Zouma).