Chelsea porazila Brighton, Ancelotti má na svědomí skalp Tottenhamu. Liverpool přestřílel Leeds

AKTUALIZOVÁNO

Fulham jako nováček soutěže vstoupil do nové sezony prohrou. Zaha trefil výhru Crystal Palace. Hektický start Premier League měl Liverpool, který nakonec uspěl v přetahované s nováčkem soutěže z Leedsu. West Ham nezačal novou sezonu úplně nejlépe, doma nestačil na Newcastle. Tomáš Souček odehrál celé utkání. Leicester jasně přehrál nováčka z West Bromu. Wolves pak zdolali Sheffield a Chelsea zvládla duel s Brightonem.

Arsenalu se podařil start do nového ročníku ligy. V londýnském derby v 8. minutě po skrumáži na malém vápně otevřel skóre Lacazette. Ve 49. minutě po rohu Williana se hlavou trefil Gabriel a v 57. minutě posila z Chelsea přenesla hru a druhý nejlepší střelec minulého ligového ročníku Aubameyang se trefil na vzdálenější tyč.

Crystal Palace doma nezaváhal se Southamptonem díky brance Zahy ze 13. minuty. Stejný hráč vstřelil branku i po přestávce, jenže videorozhodčí posléze odhalil ofsajd. Hrála se ale i další utkání.

Liverpool vstoupil do zápasu skvěle a už po čtyřech minutách se z penalty prosadil Salah. Vyrovnání přišlo záhy. Jack Harrison prodribloval kolem Alexandera-Arnolda a vyrovnal. Ve 20. minutě se hlavou prosadil stoper Virgil van Dijk. Po půlhodině právě Dijk chyboval a Bamford vyrovnal na 2:2. Úřadujícímu mistru vrátil vedení před přestávkou opět Salah. Po změně stran Leeds vyrovnal už potřetí. Ve vápně si zpracoval míč Klich a opět za začínalo od znova. V 88. minutě rozhodl druhou penaltou v utkání Salah.

V pondělí Wolverhampton zvítězil na hřišti Sheffieldu 2:0, o branky se postarali už ze začátku Jimenez a Saiss. Za Chelsea večer úspěšně debutovaly posily z německé bundesligy, Timo Werner i Kai Havertz byli u vítězství 3:1 nad Brightonem, mezi střelce se ovšem zapsali Reece James, Jorginho a Kurt Zouma.

Premier League – 1. kolo:

Fulham - Arsenal 0:3
Branky: 8. Lacazette, 49. Gabriel, 57. Aubameyang

Crystal Palace - Southampton 1:0
Branka: 13. Zaha

Liverpool - Leeds 4:3
Branky: 4. z pen., 33. a 88. z pen. Salah, 20. Van Dijk - 12. Harrison, 30. Bamford, 66. Klich

West Ham - Newcastle 0:2