SESTŘIH: Sigma - Bohemians 3:0. Jasná výhra, dvakrát pálil Houska

Autor: iSport.cz, ČTK
1
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Olomouce v předehrávce 3. ligového kola porazili Bohemians 1905 3:0. Ve 42. minutě otevřel skóre David Houska, který pak v 85. minutě přidal z penalty pojistku. Vítězství Hanáků podtrhl v nastavení Mojmír Chytil. Pražané poprvé v ligové sezoně inkasovali a prohráli. Sigma i ve druhém domácím duelu zvítězila a v neúplné tabulce se dostala před "Klokany" na třetí místo.

Domácí: 42. Houska, 85. Houska, 90+1. Chytil

Hosté:

Domácí: Mandous – Hála, R. Hubník (C), Jemelka, Breite – Zmrzlý – Houska (90+2. Daněk), P. González (80. Falta), Greššák (89. Látal), Zahradníček (89. Chytil) – Nešpor (80. Zifčák).

Hosté: P. Le Giang – Bartek, Bederka, Hůlka, M. Dostál (86. Krch) – Vaníček (86. F. Hašek), Vacek, Ljovin (64. Keita), Jindřišek (C), Hronek (77. Květ) – Puškáč (77. Nečas).

2337 diváků

Na olomouckou lavičku se vrátili hlavní trenér Radoslav Látal s asistentem Nečkem, kteří v úvodních dvou kolech chyběli podle všeho kvůli koronavirové nákaze. Po zmírnění opatření proti šíření covidu-19 mohla být při dodržení povinnosti rozdělit hlediště na sektory po maximálně 1000 osobách poprvé na prvoligovém utkání zaplněna více než polovina stadionu. Na zápas dorazilo 2337 diváků.

Úvod příliš šancí nenabídl a jako první zahrozili hosté. Domácí González ztratil na polovině hřiště míč, Vaníček jej potáhl po pravém křídle a centrem ve vápně našel Hronka, který zakončil jen těsně vedle. Olomouc poprvé zahrozila ve 28. minutě, kdy Houskovu střelu k tyči pokryl Le Giang.

O tři minuty později se k hlavičce uvnitř vápna dostal González, branku ale přestřelil. Ve 42. minutě už domácí vedli. Houska si na hranici vápna narazil s Nešporem a technickou střelou k tyči překonal Le Gianga. Bohemians poprvé v ligové sezoně inkasovali, bez obdrženého gólu tak zůstává už jen mistrovská Slavia.

SESTŘIH: Olomouc - Bohemians 3:0. Jasná výhra, dvěma góly zářil Houska
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Neplatícím uživatelům se videa zpřístupní následující den.

Olomouc byla aktivnější také na začátku druhého poločasu. V 54. minutě napřáhl z 20 metrů aktivní Houska a orazítkoval levou tyč. Odražený míč si našel znovu, ale už byl v těžké pozici a odkrytou branku přestřelil.

V 70. minutě se po delší době dostali k zakončení také Bohemians. Bartkova tečovaná střela však čerstvého reprezentanta mezi tyčemi Mandouse ale příliš neohrozila.

V 83. minutě Hanáci zvýšili. Hůlka ve vápně fauloval střídajícího Zifčáka a s nařízenou penaltou si bezpečně střelou k pravé tyči poradil Houska. Podruhé v ligové kariéře dal dva góly v jednom utkání.

Hanáci dohrávali zápas ve velké pohodě a v první minutě nastavení skóroval ještě potřetí. Po brejku se prosadil Chytil, který z bezprostřední blízkosti dorazil do sítě zakončení unikajícího Falty.

Klíčové momenty utkání

Olomouc - Bohemians: Chytil usměrnil Faltův oblouček do sítě, 3:0!
Video se připravuje ...

Olomouc - Bohemians: Houska po Fernandesovsku propálil Le Gianga, 2:0!

Olomouc - Bohemians: Hůlka nešikovně spadl na Zifčáka, penalta!

Olomouc - Bohemians: Breiteho tvrdá rána se nevešla mezi tři tyče

Olomouc - Bohemians: Jemelkova rána po standardce prosvištěla mimo bránu!

Olomouc - Bohemians: Hubník ve výborné šanci hlavičkoval vedle tyče

6545764:gallery:true:true

Olomouc - Bohemians: Gonzalezova tečovaná rána proskákala těsně vedle tyče

Olomouc - Bohemians: Houskova tvrdá přízemní střela protáhla Le Gianga

Olomouc - Bohemians: Gonzalezova hlavička skončila vysoko nad bránou

Olomouc - Bohemians: Houska krásnou táhlou ranou šajtlí otevírá skóre, 1:0!

Olomouc - Bohemians: Vaníčkovo sólo, úplně volný Hronek těsně netrefil bránu!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905