kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Aukce Galerie KODL

Aukce Galerie KODL

Zdroj/foto: Se souhlasem Galerie KODL
Nenechte si ujít předaukční výstavu 250 mimořádných a vzácných uměleckých děl, která probíhá od 1. října do 28. listopadu v Galerii KODL na Národní třídě. Výstava bude zakončena aukcí na pražském Žofíně v neděli 29. listopadu a zájemci budou mít příležitost dražit i online na www.artsbay.cz.

Podzimní výstava v Galerii KODL představuje množství významných děl. Obdivovatelé výtvarného umění mají jedinečnou šanci prohlédnout si i práce, které se objeví na scéně poprvé po desetiletích, jiné na trhu dosud nebyly k vidění vůbec.

Umění samého počátku nového století znamenalo neustálé hledání a protichůdné názory jak na české, tak mezinárodní scéně. Začátek cesty k modernímu umění zastupuje na výstavě v naší galerii jedinečné velmi atraktivní plátno „Růžový klobouk“ Františka Kupky a půvabný „Lesní interiér“ od téhož autora. Kupkovo hledání moderního výrazu a vlastní umělecké cesty brzy překročilo hranice konkrétního zobrazení a vydalo se cestou čisté abstrakce. Toto autorovo vrcholné a nejvíce oceňované období je reprezentováno naprosto unikátním obrazem „Divertimento II“, který je jedním z nejvýznamnějších děl jeho abstraktního období 30. let. Nejdráže vyvolávané dílo celé aukce může být bezesporu ozdobou jakékoli sbírky světového malířství. Koneckonců „Divertimento I“ je dnes ve sbírkách newyorského Guggenheimova muzea.

František Kupka: Divertimento II, olej na plátně, 1935 (1938), 59 x 92 cm, vyvolávací cena: 30 000 000 Kč, odhadní cena: 40 000 000 – 70 000 000 Kč

František Kupka: Růžový klobouk, olej na plátně, 1906, 65 x 64 cm, vyvolávací cena: 25 000 000 Kč, odhadní cena: 35 000 000 – 45 000 000 Kč

Mimořádnými obrazy bude jako vždy prezentována česká moderna. Mezi skvosty patří již tradičně zastoupený Emil Filla, Josef Čapek či František Muzika. Mimořádným solitérem v rámci výstavy je pak oboustranné plátno Jindřicha Štýrského „Kostel na kopci/ Svatý Šebestián“ z roku 1921. Početná je kolekce Špálových a Kubínových obrazů, které skvěle představují průřez celou jejich tvůrčí kariérou. Silným souborem je prezentována Skupina 42 a zejména obrazy Kamila Lhotáka. Zásadně je tentokrát zastoupen také Mikuláš Medek či Jan Koblasa.

Josef Čapek: Střelená vrána, olej na plátně, 1936, 68 x 42 cm, vyvolávací cena: 5 500 000 Kč, odhadní cena: 7 000 000 – 9 000 000 Kč

František Muzika: Zrození Venuše II, olej na plátně, 1947, 65 × 92,5 cm, vyvolávací cena: 5 000 000 Kč, odhadní cena: 7 000 000 – 10 000 000 Kč

Prostor dostane i současné umění v podání například Ondřeje Basjuka, Jana Knapa, Jana Kalába či jedinečného Theodora Pištěka a jeho obrazu Adieu, Guy Moll. Galerie KODL nezapomíná ani na tradiční charitativní Aukci pro Paraple. Ve prospěch Vojenského fondu solidarity poputuje výtěžek z prodeje zcela netypického aukčního předmětu – originálních hodinek Orlík české značky PRIM.

Theodor Pištěk: Adieu, Guy Moll, olej na plátně, 1992-2017, 115 x 150 cm, vyvolávací cena: 15 000 000 Kč, odhadní cena: 20 000 000 – 25 000 000 Kč

Autor: Adéla Rusňáková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky