středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Protivín podruhé za sebou padl, od Jankova schytal čtyřku

PROTIVÍN – Po prohře v derby na hřišti Čimelic se v neděli 7. září fotbalisté Protivína opět představili před domácími fanoušky, kde je ale nečekalo vůbec nic lehkého. Ve třetím kole krajského přeboru přivítali Jankov, který ze dvou dosavadních utkání vytěžil plný počet bodů, když dokázal vyzrát na mistra z Olešníku a nováčka Týn nad Vltavou. Utkání začalo lépe pro Jankov, který byl častěji na míči. Protivín prohrával od 29. minuty, kdy za faul nařízenou penaltu proměnil Marek Kroneisl. Na další góly si diváci museli počkat až do poslední dvacetiminutovky. V té se hosté rozstříleli a třemi góly během dvanácti minut definitivně potvrdili zisk tří bodů. Protivín vyšel podruhé za sebou naprázdno. Vylepšit si postavení v tabulce budou moci Protivínští už ve středu 9. září, kdy v předehrávce zajíždějí do Blatné. V sobotu je pak čeká zápas na hřišti Týna nad Vltavou.

FK Protivín – SK Jankov 0:4 (0:1)

Branky: Popelka 2, Kroneisl (penalta), Benda

Rozhodčí: Krčín – Klátil, Krauskopf. ŽK: 5:1. (Uhlík, Z. Vorel, Bečvář, J. Vorel, Janda – Popelka). Diváků: 175

Protivín: Barbotkin – Mikeš, Uhlík (82. Vojta), Z. Vorel, Zach, Bečvář, J. Vorel (80. Kvasnička), Janda, Říha, Hrachovec (66. T. Vojík), Kasík

Jankov: Komárek – Popelka (82. Benda), Kroneisl, Klíma, Kollár, Lovička (73. Rytíř), Beránek, Lošek, Fajtl, Maršán (89. Schwarz), Bláha

V prvním poločase byli aktivnější hosté, a svěřenci Miroslava Říhy se před jankovskou svatyni příliš nedostávali. V 25. minutě se pak domácí hodně rozčilovali, když jankovský Martin Popelka neviděl za svůj atak na Jaromíra Vorla druhou žlutou kartu. Nebylo to ale nic platné a hrálo se dál. O tři minuty později rozehrávali hosté přímý volný kop. Míč sice bez jakéhokoliv zásahu mířil mimo hřiště, i přesto sudí nařídil za faul pokutový kop. Míč si na penaltový puntík postavil Marek Kroneisl, a i když protivínský Ihar Barbotkin vystihl směr jeho střely, vyrazit jí nedokázal – 0:1. Do přestávky už se skóre neměnilo. Jankovští hájili hubený náskok až do 72. minuty, kdy hostující vedení navýšil Martin Popelka. Ten samý hráč se trefil znovu o sedm minut později a bylo rozhodnuto – 0:3. Čtvrtý a poslední ránu zasadil protivínské defenzivě šest minut před koncem střídající Martin Benda – 0:4.