středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Písečtí Králové podrtili hodonínské Drtiče

PÍSEK - Ve středu 2. září odehráli písečtí hokejisté poslední přípravný zápas na novou sezonu druhé ligy na domácím stadionu, kde přivítali Hodonín, který nastupuje ve východní skupině. První třetina byla celkem vyrovnaná. O jeden gól víc zaznamenali hosté a Králové šli do druhé části s jednogólovým mankem. Prostřední třetina patřila Písku, který po trefách Matějčka a dvou novice Kosnara dokázal nepříznivý stav otočit. I závěrečná dvacetiminutovka byla zcela v režii svěřenců trenéra Luboše Roba. Ti své soupeře jasně přehrávali a do sítě Drtičů přidali další dva zásahy. Hosté už stačili pouze v závěrečných minutách korigovat na konečných 6:3. K poslednímu přípravnému utkání vyjedou Písečtí ve čtvrtek 10. září do Klatov.

IHC Králové Písek – SKH Hodonín 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Bednařík, 29. Matějček, 30. Kosnar, 38. Kosnar (Sýbek, Novák), 52. Matějček (Matějka), 53. Rod - 4. Balán (Vosátko), 13. Balán, 59. Romančík (Hložánek)

Rozhodčí: Poskočil - Mitáš, Šperl. Vyloučení: 7:6. V oslabení: 0:0. Využití: 3:1. Diváků: 270

Písek: Hauser – Turek, Parýzek, Dudáček, Bílek, Šafář, Suda – Kosnar, Rod st., Sýbek, Matějka, Matějček, Bednařík, Novák, Přibyl, Rod ml., Volf

Hodonín: Kubáň – Jirásek, Kruckovič, Spalovský, Vosátko, Uhříček, Veselský, Koubek – Komínek, Romančík, Hložánek, Balán, Bulín, Krejčí, Škvrně, Urbánek, Sedláček

Střelecky se jako první osmělili hosté, kteří už ve 4. minutě šli do vedení. Výhodu přesilovky využil Stanislav Balán – 0:1. Radost z vedení Drtičům dlouho nevydržela, o dvě minuty později vrátil na světelnou tabuli nerozhodný stav kanonýr Lukáš Bednařík – 1:1. Hodonín si vzal náskok zpět ve 13. minutě a znovu u toho byl s chutí hrající Balán, který si zahrál i nejvyšší soutěž za Zlín, Karlovy Vary nebo Vítkovice – 1:2. Druhá třetina byla hodně rozkouskovaná a to se ukázalo jako výhoda pro domácí. V polovině utkání zakončil svou akci nadvakrát Martin Matějček a bylo vyrovnáno – 2:2. Vzápětí se Písečtí radovali znovu, když vyloučení soupeře potrestal nováček Martin Kosnar  3:2. Králové povzbuzeni obratem do druhé přestávky udeřili ještě jednou a znovu to byl Kosnar, který po přihrávce Jana Sýbka překonal gólmana Kubáně – 4:2. V poslední části domácí navázali na povedený závěr z předchozí třetiny a na hřišti dominovali. Podruhé v zápase se prosadil Matějček – 5:2. A poslední ránu do hostující defenzivy přidal sedm minut před koncem Tomáš Rod mladší. Gólový učet pak uzavřel hodonínský Michal Romančík – 6:3.

Ve středečních novinách zhodnotí vítězný duel trenér Luboš Rob a střelec dvou branek Martin Matějček.