Boston v play off vypadl s Tampou. Góly Pastrňáka s Krejčím nestačily

Autor: ČTK, ros
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejový útočník Ondřej Palát pomohl gólem k výhře Tampy Bay nad Bostonem 3:2 v prodloužení a postupu do do finále Východní konference NHL. Lightning porazili Bruins počtvrté v řadě a ve finále konference jsou počtvrté za posledních šest let. O vyřazení nejlepšího týmu základní části soutěže rozhodl v 15. minutě druhého prodloužení švédský obránce Victor Hedman. Bostonu nepomohly k prodloužení série druhého kola play off ani branky Davidů Krejčího a Pastrňáka.

Boston Tampu v pátém utkání přestřílel, ale ani jednou v utkání nevedl. Skóre zápasu otevřel v 25. minutě Palát, který se střelecky prosadil počtvrté za sebou. Pastrňák ještě ve druhé třetině v přesilové hře vyrovnal, ale ve třetí části posunul Lightning zpět do vedení Anthony Cirelli. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal Krejčí a poslal zápas do prodloužení. V druhém nastavení Lightning zatlačili Boston do obranného pásma a Hedman v 95. minutě rozhodl o postupu Blesků do semifinále Stanley Cupu.

Dallas na rozdíl od Tampy svůj první mečbol nevyužil, v pátém utkání podlehl Coloradu 3:6. O výsledku rozhodla již první třetina, kterou hráči Avalanche ovládli 5:0. V brance Lavin nastoupil Michael Hutchinson, Pavel Francouz nebyl kvůli zranění ani na střídačce. Dallas vede v sérii 3:2 na zápasy.

Domácí: 24:21. Palát, 52:03. Cirelli, 94:10. Hedman

Hosté: 32:38. Pastrňák, 57:27. Krejčí

Domácí: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, L. Schenn, McDonagh – Kučerov (A), B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Maroon.

Hosté: Halák (Vladař) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand (A) – O. Kaše, Krejčí, DeBrusk – Studnicka, Bjork, Coyle – Kuhlman, P. Lindholm, Nordström.

Dwyer, Hebert – Cormier, Amell

Scotiabank Arena, Toronto

Boston Bruins Vše o klubu ZDE Tampa Bay Lightning Vše o klubu ZDE

Domácí: 04:37. Bellemare, 11:51. Burakovsky, 12:32. MacKinnon, 13:43. Kadri, 14:26. Girard, 38:04. Burakovsky

Hosté: 27:50. Pavelski, 37:31. Heiskanen, 54:11. Ja. Benn

Domácí: Hutchinson (Miska) – Graves, Makar, Girard, Cole, Zadorov, Timmins – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Burakovsky, Kadri (A), Ničuškin – Jost, Compher, Naměstnikov – Nieto, Bellemare, O'Connor.

Hosté: Bishop (14. Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Fedun – Ja. Benn (C), Seguin, Radulov – Janmark, Pavelski, Gurjanov – Dickinson, Hintz, Perry – Cogliano, Faksa, Comeau (A).