Vyhledávání

Přepnout do tmavého režimu

CityTrail Pod lampami ovládl Vojta Čabala

CityTrail Pod lampami
V pátek 28. srpna se za svitu pouličních lamp uskutečnil druhý ročník běžeckého závodu pro amatéry a nadšence – CityTrail Pod lampami. Na start se letos postavilo 48 běžců a běžkyň. Do cíle doběhl s nejrychlejším časem Vojta Čabala. Tříkilometrovou trasu uběhl za 11 minut 20 sekund.

Závod CityTrail Pod lampami měl proběhnout v rámci Jarních Dnů zdraví. Organizátoři – Sportovní klub Winners Znojmo a město Znojmo – ho v důsledku mimořádných opatření proti šíření koronaviru museli přesunout na srpnový termín.

Běžci na trať vyběhli v 21:00 hodin, nejprve muži a dvě minuty po nich ženy. Trať je vedla od Staré Vodárny, Karolinkami ke kostelu sv. Mikuláše, historickým jádrem a zpět.

Jako první do cíle doběhl Vojta Čabala v čase 11 minut a 20 sekund, v závěsu za ním Lukáš Chrást a Daniel Blaha. Tato trojice obsadila nejen první tři stupně vítězů v kategorii Muži – junioři, ale i v celkovém pořadí závodu. V kategorii Muži – gentlemani doběhl s nejrychlejším časem Bedřich Čermák (12 minut a 15 sekund), pouhých 14 sekund za ním Jan Kyprý a následoval Pavel Dufek.

Mezi ženami si v kategorii juniorek vyběhla první místo Petra Kučerová (15 minut a 34 sekund), na druhém místě se umístila Irena Šinkovič a třetí do cíle dorazila Jitka Ježková. V kategorii dam zvítězila Kamila Daňhelová s časem 15 minut a 46 sekund, druhá doběhla Radka Malinová a necelou minutu po ní Dana Šalamounová.