TCL V Repre

Překážkářka Hejnová překvapivě prohrála, na třístovce se vytáhla Hofmanová

Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová našla na mítinku Rieter Cup v Ústí nad Orlicí překvapivě přemožitelku. Na netradiční trati 300 metrů překážek doběhla druhá o 66 setin sekundy za Martinou Hofmanovou, která předtím vyhrála i hladkou třístovku. V hodu oštěpem triumfovala dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková výkonem 61,56 metru.

Atletka Martina Hofmanová
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Už minulý týden jsem měla střevní problémy, což ovlivnilo můj výkon na Diamantové lize. V posledních dnech to bylo lepší, v závěru závodu mi chyběly síly," uvedla Hejnová na webu rieter-atletika.cz. "Zaběhla jsem si tady dva osobní rekordy a porazila mistryni světa, to je paráda," radovala se Hofmanová.

V hodu oštěpem triumfovala dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková výkonem 61,56 metru. Oproti nevydařenému vystoupení na mistrovství republiky v Plzni se zlepšila o více než metr a půl.

"Achilovka mě nebolela. Po technické stránce to nebylo ještě ono, ale s výkonem jsem spokojená. Bylo správné, že jsem po domácím mistrovství sezonu nezabalila. Člověk zkrátka musí bojovat," sdělila světová rekordmanka.

Soutěž oštěpařů vyhrál bývalý mistr světa Vítězslav Veselý, který hodil 80,35.

Mužské sprinty ovládli zahraniční běžci. Stovku vyhrál Američan Mike Rodgers, úřadující mistr světa ve štafetě, který časem 10,26 porazil o jedinou setinu Jana Velebu.

"Mohl jsem vyhrát, bohužel jsem trochu zaspal na startu," řekl český rekordman. Na dvojnásobné trati byl nejrychlejší Brit Richard Kilty, bývalý halový mistr světa a Evropy na 60 metrů. Mezi sprinterkami si připsala double Nikola Bendová.