pátek 19.4 19:30 - Hospoda U Datla, Blatná

Zranění obránce zasáhlo Sokol hned na začátku. U řeky jen marně dotahovali

Jednou z posil sezimovoústeckého Sokola do nové sezony je čtyřiačtyřicetiletý Ivo Koníř (vlevo). Na snímku v souboji s třeboňským Janem Matouškem. Stejně starý trenér Sokola Ladislav Šebek se zná s Konířem z dávného působení v Jihlavě. , Autor: Josef Janda

Jednou z posil sezimovoústeckého Sokola do nové sezony je čtyřiačtyřicetiletý Ivo Koníř (vlevo). Na snímku v souboji s třeboňským Janem Matouškem. Stejně starý trenér Sokola Ladislav Šebek se zná s Konířem z dávného působení v Jihlavě.     Autor: Josef Janda

SEZIMOVO ÚSTÍ - Sobotní souboj sezimovoústeckého Sokola s třeboňskou Jiskrou ovlivnila hned 2. minuta. Domácím se zranil pilíř obrany Patrik Vilímek a než se u řeky Lužnice rozkoukali, dostali se Třeboňští do vedení. Hosté zanedlouho navýšili a nový brankář Sokola Vladislav Vanýsek měl hodně témat k zamyšlení – pohyb i komunikace vázly. Domácí byli lepší a do přestávky snížili. Po změně stran už Sokol na hřišti tolik nevládl a Tůma upravil svým druhým gólem znovu na dvoubrankový rozdíl. Svěřenci trenéra Ladislava Šebka nic nevzdali a v 80. minutě vykřesal Jakub Škarda naději proměněnou penaltou – 2:3. V závěru už ale gól nepřišel, a tak Sokol na bodový zisk z hřiště Rudolfova nenavázal. V příštím kole se Sokol utká v sobotu 5. září na trávníku Českého Krumlova.

TJ Sokol Sezimovo Ústí – TJ Jiskra Třeboň 2:3 (1:2), branky: 29. Bouška, 80. (z pen.) Škarda – 23. a 58. Tůma, 5. Hromádka, rozhodčí Vican – Toucha, Lepič, ŽK (1-5): 68. Říha – 14. Hromádka, 45. Koktavý, 63. Tůma, 70. Kubata, 87. Průcha, 80 diváků.

Sokol SÚ: Vanýsek – Škrábek, Vilímek (2. Sazma, 46. Irsa), Brůžek, Bouška, Holub, Říha, Koníř, Škarda, Hoffmann, Nikl.

Třeboň: Skála – Schneider, Koktavý, Týnavský, Zavadil, Hromádka, Matoušek, Kubata, Vranovský (81. Bartl), Průcha (87. Pučejdl), Tůma.

Ve středečním Týdeníku Táborsko se dočtete další podrobnosti. Trenér Sokola Ladislav Šebek se zamyslí nad příčinami porážky. Co říká na výkon gólmana Vanýska? A jak se předvedly další předsezonní posily?

Střelec druhé branky Sokola Jakub Škarda promluví o naději v závěru zápasu. Jak hodnotí utkání jako celek? Jak vidí příští duel v Českém Krumlově?