Palát řádil, Boston blízko vyřazení. Voráček opět bez bodu a s prohrou

Autor: ČTK, adl
2
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Po dvoudenním bojkotu se znovu rozběhlo play off NHL. Už večer nastoupili ke čtvrtému utkání série Boston a Tampa Bay. První hvězdou zápasu se stal český útočník Ondřej Palát, který při výhře 3:1 zařídil první dvě trefy. Stejným poměrem Lightning i vedou sérii. Hokejisté Philadelphie s Jakubem Voráčkem v sestavě podlehli ve 2. kole play off New Yorku Islanders 1:3 a v sérii prohrávají 1:2 na zápasy. Nejvýše nasazený tým v Západní konferenci Vegas vyhrál 3:0 nad Vancouverem a v sérii vede 2:1.

Skóre zápasu Tampy proti Bostonu otevřel v deváté minutě Palát, který si najel před branku na přihrávku Braydena Pointa a po devítizápasovém gólovém půstu v dohrávce sezony se zapsal mezi střelce ve třetím utkání za sebou.

V čase 32:37 se prosadil odchovanec Frýdku-Místku podruhé. Za levým kruhem mu nabil Anthony Cirelli a Palát střelou na protější tyč nad lapačku slovenského gólmana Jaroslava Haláka zvýšil na 2:0. Ve 12. duelu v letošním play off si tak vylepšil bilanci na osm bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí.

V 39. minutě v závěru pětiminutového trestu Nicka Ritchieho pojistil vedení Tampy obránce Victor Hedman. Za Boston snížil necelých 13 minut před koncem v početní výhodě Jake DeBrusk.

Nosek scházel pošesté v sestavě Vegas

Philadelphia začala zápas aktivně a její převahu vyjádřil v 15. minutě gólem Tyler Pitlick, který dobře ukryl střelu zpoza levého kruhu. Od druhé třetiny se ale obraz hry změnil a Islanders v ní otočili skóre.

Matthew Barzal pasem od zadního mantinelu uvolnil Matta Martina, který zblízka vyrovnal. Šest sekund před odchodem do kabin se z mezikruží prosadil bekhendem Leo Komarov. Na začátku třetí části využil přesilovou hru Anders Lee.

Jediný český zástupce v utkání Voráček byl se sedmi body (4+3) nejproduktivnějším hráčem Philadelphie v 1. kole play off proti Montrealu. V sérii proti Islanders ale vyšel ve třech zápasech naprázdno.

Vegas vedli už v šesté minutě 2:0. Alex Tuch se z úniku trefil přesně do horního růžku, za 83 sekund zvýšil střelou z pravého kruhu obránce Zach Whitecloud. Ze stejné pozice, z jaké padl druhý gól, se prosadil na začátku třetí třetiny v přesilové hře ještě Mark Stone. Vancouver promarnil za stavu 0:2 přes minutu dlouhou početní výhodu pět na tři a podruhé v sérii nepřekonal Robina Lehnera, který kryl 32 střel.

V sestavě Vegas scházel pošesté za sebou kvůli zranění útočník Tomáš Nosek, v sérii tak nenastupuje žádný český hráč.

Domácí: 27:12. M. Martin, 39:54. Komarov, 43:41. Lee

Hosté: 14:18. Pitlick

Domácí: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Komarov, Pageau, Brassard – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Hosté: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes (A), Farabee – Aube-Kubel, D. Grant, J. van Riemsdyk – Pitlick, N. Thompson, Laughton.

Hebert, Dwyer – Amell, Cormier

Scotiabank Arena (Toronto)

Domácí:

Hosté: 04:05. Tuch, 05:28. Whitecloud, 42:19. Mark Stone

Domácí: Markström (Demko) – Edler, Stecher, Q. Hughes, Ch. Tanev (A), Fantenberg, Jo. Benn – Pearson, E. Pettersson, Toffoli – J. T. Miller, Horvat (C), Boeser – Roussel, Gaudette, B. Sutter (A) – Motte, Beagle, Virtanen.

Hosté: Lehner (M.-A. Fleury) – Theodore, Martinez, McNabb, Schmidt (A), Whitecloud, Holden – Pacioretty, W. Karlsson, Mark Stone (A) – R. Smith (A), Stastny, Marchessault – Cousins, N. Roy, Tuch – W. Carrier, Stephenson, Reaves.

O'Rourke, Rooney – Cherrey, Murchison

Rogers Place, Edmonton, AB

Domácí: 47:04. DeBrusk

Hosté: 08:59. Palát, 32:47. Palát, 38:04. Hedman

Domácí: Halák (Vladař) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – O. Kaše, Krejčí (A), DeBrusk – Kuhlman, Coyle, N. Ritchie – Wagner, P. Lindholm, Nordström.

Hosté: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, Coburn, L. Schenn – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Maroon.