Čtvrtek 28.3 16:00 - Biograf Kotva Lidická 2110, České Budějovice

• Basstard Beatz w. Magenta & Tony P

Čtvrtek 28.3 21:00 - Klub K2 Sokolský ostrov 1, České Budějovice

Po rychlém třígólovém vedení se Písečtí nakonec o výhru strachovali

PÍSEK - Druhý mistrovský zápas České fotbalové ligy sehráli fotbalisté FC Písek v pátek 28. srpna. Hostili mužstvo Jiskry Domažlice a konec první půle a celá druhá se hrála pod umělým osvětlením, ale také za hustého deště, který změnil dobře připravené hřiště v brouzdaliště. V prvním kole Písečtí podlehli na hřišti pražského Vltavínu výsledkem 1:3 a duel Domažlic s B týmem pražské Sparty byl kvůli karanténě Pražanů odložen. Takže výkonnost Západočechů bylo těžké odhadovat, ale podle minulých sezon bylo zřejmé, že k Otavě přijede nevyzpytatelný, nicméně silný soupeř, a to se do puntíku potvrdilo.

FC Písek - TJ Jiskra Domažlice 3:2 (3:1)
Branky: 16. a 24. Froněk (2. z penalty), 22. Šplíchal - 33. a 80. Dvořák
Rozhodčí: Hájek - Drábek, Hanáková. Diváků: 379

Po oboustranném trochu rozpačitém začátku na sebe vzal odpovědnost domácí Tomáš Froněk a pro něho typickým způsobem otevřel skóre utkání. Poté se poprvé představil nový muž v dresu Písku Martin Šplíchal, který od začátku dělal zadákům soupeře svou rychlostí problémy. Při napadání v šestnáctce soupeře více než přistrčil jednoho ze zadáků hostí, který upadl, ale píšťalka sudího Roberta Hájka, o které si mnozí na stadionu mysleli, že ji přeslechli, zůstala němá. Šplíchal si vzal míč, udělal kličku gólmanovi a do prázdné brány zvýšil na 2:0. Za dvě minuty byl v hlavní roli znovu Šplíchal. Teď upadl ve vápně hostí on a tentokrát píšťalku sudího a jeho gesto ukazující na penaltu už slyšeli a viděli všichni. Pokutový kop s přehledem proměnil Froněk a ve 24. minutě vedl Písek 3:0. V tu chvíli už někteří Chodové opouštěli hlavní tribunu a ti nejnaštvanější dokonce písecký fotbalový areál. V poslední čtvrthodině první půle se nad areálem začali ženit snad všichni čerti. Hrací plocha byla skrápěna silným lijákem, což zřejmě svědčilo hostům, kteří po půlhodině hry po standardní situaci snížili na 3:1.
O přestávce se všichni aktéři, včetně sudích, převlékli do suchého, ale to jim vydrželo jenom pár minut a v neustálém lijáku, který provázel celou druhou půli, byli na tom stejně jako před převlékáním. O pěkném fotbale, který se minimálně domácím divákům v první půli musel líbit, nemohla být ve druhé ani řeč. Míč se zastavoval v kalužích vody a s podmínkami, které by přivítali spíše vodní pólisté, se lépe vyrovnali hosté. Dlouhými balony na vytáhlé útočníky tlačili domácí do defenzivy a v 80. minutě snížili na rozdíl gólu - 3:2. A to ještě nebylo z jejich strany vše. Pár minut před koncem se hodně zlobili na hlavního arbitra, že nepískl jednomu z domácích hráčů ruku ve vlastní šestnáctce. Když už Jiskře, která si šla cílevědomě za vyrovnáním, se její snaha vyplatila a míč skončil v síti gólmana Jana Satrapy, zároveň vylétl nad hlavu známého sudího Drahoslava Drábka zmoklý praporek a vyrovnávací gól tedy nemohl být uznán. Tím Písečtí uhájili těsné vítězství, o kterém ve 24. minutě málokdo pochyboval a do tabulky si připsali první tři body.

Po utkání došlo i na slavnostní chvíli. Vedení klubu gratulovalo a zahrnulo dary vedoucího A mužstva FC Písek Miroslava Grobára, který slavil padesátiny.

Ve středečních Píseckých postřezích zhodnotí duel trenéři obou týmů a písecký střelec dvou gólů Tomáš Froněk, který také přiblíží úvodní trefu utkání.