První utkání, první vítězství fotbalistů Dukly Praha ... Vyšehrad - Dukla 0:3

První zápas, první vítězství. Fotbalisté Dukly Praha vstoupili do nové sezony Fortuna národní ligy nejlepším možným způsobem – FC Slavoj Vyšehrad porazili na Strahově 3:0 po brankách Mohameda Doumbii, Lukáše Buchvaldka a Dominika Preislera.

Pražská Dukla sehrála dobré utkání, proti soupeři měla navrch a vytvořila si řadu šancí. Tým vedl do zápasu poprvé jako kapitán Daniel Kozma, v základní sestavě nastoupila také nejčerstvější posila Lukáš Buchvaldek.

Duklu od začátku hnali kupředu skvělí fanoušci, kteří vytvořili hostům na Strahově téměř plnohodnotné domácí prostředí.
Skóre se poprvé změnilo ve 41. minutě, kdy Buchvaldek posunul míč na Mohamada Doumbiu, který se z dvaceti metrů opřel do míče z první a trefil se pěkně k tyči.

Ve druhém poločase Dukla o chvíli později navýšila svůj náskok. Lukáš Buchvaldek ve 63. minutě  přesměroval do sítě centr Karstena Ayonga a připsal si tak branku při své premiéře v dresu Dukly. Gól byl nejprve zaznamenán jako vlastní, Buchvaldkovi trefu uznali až dodatečně. A za šest minut už to bylo o tři góly. Dominik Preisler dorazil do sítě pokus Ayonga, jemuž střela nesedla, ale míč uklízel úplně volný Preisler na zadní tyči.

Jak říkám...

„Jsem moc rád, že jsme po dlouhé době zvládli první zápas sezony. Pro kluky to jsou velice důležité tři body. Nejsem úplně spokojený, i když jsme vyhráli 3:0. Prvních třicet minut bylo kostrbatých, líbilo se mi zhruba pětadvacet minut ve druhé půli, kdy jsme dali dva góly a prezentovali se fotbalem, který chceme hrát. Věřím tomu, že budeme ještě lepší," řekl kouč Dukly Praha Roman Skuhravý.

Praha  22. srpna 2020

FORTUNA:NÁRODNI LIGA  2020 / 2021  ...  první kolo
FC Slavoj Vyšehrad FC Slavoj Vyšehrad -  FK Dukla Praha  0:3 (0:1)

Branky: 41. Doumbia, 63. Buchvaldek, 69. Preisler * ŽK: Kokorović, Drobílek (oba Vyšehrad) * Rozhodčí: Cihlář – Kotalík, Pečenka, Držení míče (v procentech): 47:53 * Střely na bránu: 0:6 * Střely mimo: 2:7 * Rohy: 7:4 * Ofsajdy: 1:5 * Fauly: 15:15.

FC Slavoj Vyšehrad:  Otáhal – Burda, Nitrianský, Kokorović – Šandera, Alexandr (61. Drobílek), Černý (C), Kříž, Pouček (67. Vejvar) – Vandas (85. Polák), Galuška (67. Laňka).

FK Dukla Praha:  Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – Doumbia, Kozma (C) - Preisler (87. Jakab), Krunert (80. Kovaľ), Buchvaldek (68. Hadaščok), Souček (87. Kozel)  – Fábry (46. Ayong)

(rš, SportovniListy.cz, fkdukla.cz, foto: Petr Skála)