Slovácko otočilo zápas na půdě rivala, Sparta začala sezonu vítězstvím v Brně

Fotbalisté Slovácka na úvod nové sezony zvládli regionální derby a vezou si ze Zlína tři body za vítězství 2:1. Sparta přijela na hřiště nováčka z Brna a zvítězila 4:1. Olomouc si doma poradila s Libercem a slaví výhru 1:0. Teplice uspěly v Příbrami po výsledku 3:1.

Tento článek je více než rok starý.

Zlín (Aktualizováno: 21:30 22. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj dvou bývalých spoluhráčů z Plzně - Milan Petržela ze Slovácka (vlevo) v souboji se zlínským Petrem Jiráčkem. | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Úvodní poločas regionálního derby Zlína se Slováckem přinesl velmi opatrný fotbal bez jakékoliv vyložené šance. Až po půl hodině hry se do první zajímavější příležitosti dostal hostující útočník Cicilia. Jedna z letních posil Slovácka však slabě zakončila. V závěru první půle unikl domácí obraně Navrátil, zadák Buchta ale jeho střelu obětavým pádem srazil na roh. „Ševci“ v úvodním dějství brankáře Nemravu neohrozili.

Jediná nevýhoda je, že nebude plný dům, těší se trenér Brna Machálek na zápas se Spartou

Číst článek

Jenže hned po změně stran nastřelil Poznar v šestnáctce Kadlecovu ruku a rozhodčí Královec okamžitě nařídil penaltu. K ní se postavil Poznar a bez zaváhání poslal Zlín do vedení.

Velká příležitost ke srovnání se naskytla Petrželovi, který šel sám na branku, obehrál si Dostála, ale zamířil pouze do tyče.

Promarněná šance nemrzela tým z Uherského Hradiště dlouho. V 63. minutě si na Sadílkův centr do vápna naskočil Navrátil a srovnal. Poté se několik minut nehrálo, jelikož u sektoru hostů, kde však nebyli žádní fanoušci, někdo zapálil oheň.

V 75. minutě se opět po Sadílkově přihrávce dostal do šance Navrátil, který zamířil těsně vedle. V době střely ho však zlínský kapitán Jiráček fauloval. Královec původně penaltu neodpískal, ale po konzultaci s videorozhodčím verdikt změnil. Dostál sice vystihl směr Daníčkova zakončení, nezabránil však míči v cestě do sítě.

Vyrovnat mohl Čanturišvili, ale trefil se mimo tři tyče. Na druhé straně Havlík z hranice vápna vypálil nad. Domácí si poté vytvořili několik šancí, jenže Fantiš, Poznar ani Martínez neuspěli.

V součtu s minulou sezonou vyhrálo Slovácko venku v lize po pěti utkáních.

90' Konec utkání

Zlín byl před koncem utkání nebezpečnější, ale Slovácko nakonec výhru ubojovalo!

Derby je naše!

#zaslovacko #zlnslo #derby

18:58 – 22. 08. 2020

2 18

Brno - Sparta 1:4

Sparta se v závěru minulé sezony zvedla, získala domácí pohár a na zlepšené výkony navázala i v úvodu ročníku. Kouč Letenských Kotal, který v minulosti vedl Brno, nasadil sestavu s třemi stopery, od začátku ale měla více práce domácí defenziva. Zbrojovce vypadlo hned několik stoperů a Pražané toho brzy využili.

Už ve čtvrté minutě si na Lischkův pas naběhl Vindheim a sám před gólmanem Floderem poslal míč o břevno do sítě. V 11. minutě vedl favorit už o dvě branky. Štetina našel za obranou Juliše, který ve skluzu nezaváhal a odvděčil se Kotalovi za to, že mu dal přednost před nejlepším střelcem minulé sezony Kozákem.

Ve 14. minutě zahrozili domácí, s Přichystalovou tečí hlavou si ale gólman Heča poradil. Po půlhodině se Sparta prosadila znovu. Po brněnské ztrátě ve středu zakončil přečíslení po Hložkově nápadité přihrávce patičkou Dočkal.

Plzeň první zápas sezony zvládla, proti oslabené Opavě otočila skóre a vyhrála 3:1

Číst článek

Za pět minut si letenský kapitán navedl míč ke střele a přesnou přízemní k ranou tyči skóroval znovu. Dvakrát v jednom ligovém utkání se Dočkal trefil poprvé od července 2016.

Po změně stran sparťané trochu polevili a Brno se k radosti domácího publika, které i v nižším počtu kvůli koronavirovým opatřením vytvářelo velmi dobrou atmosféru, snížilo.

V 51. minutě ještě Přichystal neuspěl, ale za sedm minut už Heča přišel o čisté konto. Štepanovský zůstal po Pachlopníkově pasu na levé straně chvíli sám, napřáhl a trefil se nechytatelně. Víc už ale hosté domácím nedovolili a v Brně zvítězili po téměř šesti letech.

Olomouc - Liberec 1:0

V týmu Olomouce se před startem sezony objevily tři případy covidu-19 - nakažení jsou jeden hráč a dva členové realizačního týmu. Kontrolní testy další nemocné neodhalily a Sigma tak mohla nastoupit. Jména nakažených se neuvádějí, zřejmě ale jde o hlavního trenéra Hanáků Látala a jeho asistenta Nečka, které dnes zastoupil sportovní manažer Minář.

Olomouc začala aktivněji a v 16. minutě otevřela po rohu skóre. Letní navrátilec a nový kapitán Hanáků Hubník si naskočil na centr, posunul míč k brance a González ho zblízka rovněž hlavou doklepl do sítě. Domácím pak zatrnulo hlavně na konci první půle, když Nešpor trefil do obličeje hostujícího Hromadu. Rozhodčí Julínek mu ale po konzultaci udělil jen žlutou kartu.

Největší šanci na srovnání měl Liberec v 65., když měl k dispozici penaltu. Mara ji ale kopl ledabyle a gólman Mandous si s ní poradil. Olomouc tak Liberci částečně oplatila červnové vyřazení v semifinále domácího poháru. V lize porazila Slovan potřetí za sebou výsledkem 1:0.

Příbram - Teplice 1:3

V Příbrami od začátku pršelo, ale průběhu utkání mokrý trávník spíše prospěl. Hrálo se oboustranně svižně a i když domácí v úvodu míč více kontrolovali, šance si vytvářeli především hosté. V desáté minutě měl nadějnou pozici Trubač, ale o pět minut déle už Severočeši vedli. Po rohu a hlavičkovém souboji mezi Vaisem a Heidenreichem doputoval míč k Nazarovovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě, a premiérovým ligovým gólem nasměroval svůj tým k výhře.

Domácí rychle kontrovali a Vais mohl v následující minutě svoje selhání napravit, jenže jeho ránu zblokoval právě Nazarov. Teplice po dramatických chvílích získaly klid, který jim nevzal ani Hájek při své dorážce ve 28. minutě, kdy míč prošel kolem brankové čáry napříč celé Grigarovy branky.

I po pauze větší snaha byla na příbramských kopačkách, hosté se snažili nechybovat a využít silné ofenzivní duo ke kontrům. V 51. minutě se už dostával do šance teplický Řezníček, ale domácí stačili míč odvrátit. Středočeši byli nejblíže k vyrovnání po necelé hodině hry, kdy vyslal vydařenou střelu Vais, ale brankář Grigar byl na místě.

Příbram se tlačila do ofenzivy, ale hosté dál využívali každou možnost k protiútoku. V 65. minutě se řítil do šance Žitný, ale Melichar ještě jeho pokus dokázal vyrazit. Jenže Teplice přidaly z následného rohu druhý gól a opět u toho byl v prvoligové premiéře Heidenreich, který přeskočil Kingueho a přinesl uklidnění svému týmu.

Definitivní ránu soupeři zasadil příbramský odchovanec Řezníček, který kvůli své klubové minulosti přesný zásah ani neslavil. Podobně jako ex-teplický Rezek, který jedenáct minut před koncem stanovil konečný výsledek.

1. kolo první fotbalové ligy:
Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 1:2 (0:0)
Branky: 47. Poznar z pen. - 63. Navrátil, 77. Daníček z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Houdek (video). ŽK: Cedidla, Hlinka, Jiráček - Divíšek, Daníček, Nemrava. Diváci: omezený počet (limit 5102 osob na stadionu).

FK Příbram - FK Teplice 1:3 (0:1)
Branky: 79. Rezek - 15. Nazarov, 66. Heidenreich, 73. Řezníček. Rozhodčí: Berka - Kubr, Vaňkát. ŽK: Petrák, Kingue, Rezek, Nový - Nazarov, Řezníček. Diváci: omezený počet (limit 5102 osob na stadionu).

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka: 16. González. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Myška - Cieslar (video). ŽK: Hubník, Nešpor, Breite - Pešek, Mosquera, Rondič, Tijani. Diváci: 2216 (limit 5102 osob na stadionu).

Zbrojovka Brno - Sparta Praha 1:4 (0:4)
Branky: 58. Štepanovský - 30. a 35. Dočkal, 4. Vindheim, 11. Juliš. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vlček - Proske (video). ŽK: Pachlopník, Černín - Čelůstka, Ladislav Krejčí II, Sáček, Štetina. Diváci: omezený počet (limit 5102 osoba na stadionu).

ČTK, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít