neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Protivín oslavil stoleté výročí vítězstvím nad Olešníkem

PROTIVÍN - Sobota 15. srpna se v protivínském sportovním areálu nesla ve slavnostním duchu. Místní fotbal totiž slavil stoleté výročí. Dopolední program obstaral turnaj starších žáků, kterého se kromě domácího celku zúčastnily Dříteň a Netolice. Cenu za první místo si odvezla Dříteň, která vyhrála oba své zápasy. Domácí Protivín skončil druhý. Pohár a ceny předali fotbalistům předseda FK Protivín Václav Křišťál a exsparťan David Lafata, který v současné době hájí barvy Olešníku. A právě zápas mistra krajského přeboru a domácího elitního týmu obstaral další část oslav. Utkání bylo pro obě mužstva zároveň generálkou na novou sezonu nejvyšší krajské soutěže. V úvodní dvacetiminutovce na hřišti kralovali fotbalisté Olešníku a na domácí se valil jeden útok za druhým. Všechny situace ale protivínská defenziva v čele s gólmanem Markem Hanusem vyřešila. Jako první nečekaně udeřili svěřenci Miroslava Říhy. Po chybě hostujícího gólmana se prosadil Adam Kasík. Vedoucí branka vlila Protivínským do žil čerstvou krev a hrál se vyrovnaný zápas. Deset minut před přestávkou navýšil domácí vedení trefou z přímého kopu Zbyněk Vorel. Po druhém inkasovaném gólu Olešník úplně vypadl ze hry a na trávníku kralovali protivínští oslavenci. Po přestávce pokračovala atraktivní podívaná, ale početný dav diváků už viděl pouze jeden gól. Dvacet minut před koncem mířil do černého hostující Lukáš Dudek. Protivín tak v generálce porazil Lafatův Olešník 2:1 a v sobotu 22. srpna přivítá v prvním kole krajského přeboru strakonický Junior.

FK Protivín – FK Olešník 2:1 (2:0)

Branky: Kasík, Z. Vorel – Dudek

Rozhodčí: Urban – Matyš, Toucha