Tampa udolávala Columbus přes 150 minut, v pátém prodloužení jí vystřelil vítězství Point

Hokejisté Tampy Bay zdolali Columbus v úvodním utkání prvního kola play-off NHL až gólem z pátého prodloužení 3:2. Čtvrtý nejdelší zápas v historii soutěže rozhodl Brayden Point v čase 150:27. Hokejový maraton se protáhl na šest hodin, i proto byl následující duel mezi Bostonem s Carolinou odložen na středu. David Kämpf vstřelil v NHL svůj premiérový gól v play-off, kterým jen zmírnil porážku Chicaga 1:4 s Vegas.

Tento článek je více než rok starý.

Toronto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Columbus, který v loňském play-off Tampu Bay překvapivě vyřadil 4:0 na zápasy, dvakrát vedl. Skóre otevřel ve třetí minutě Pierre-Luc Dubois, od jehož chráničů se odrazila do branky střela Alexandra Texiera. Podobným způsobem vyrovnal zanedlouho Point. Střelou z těžkého úhlu dostal Blue Jackets znovu do vedení na konci druhé třetiny Oliver Bjorkstrand. Lightning ale opět brzy srovnali krok, z dorážky se prosadil Yanni Gourde.

Zvedne se Boston? Po restartu NHL se Pastrňákovi a spol. nedaří, teď je čeká rozjetá Carolina

Číst článek

Dalších devadesát minut se hrálo bez gólu, než dramatický zápas ukončil Point střelou zpoza levého kruhu pod břevno. Šlo o nejdelší utkání od roku 2000, tehdy Keith Primeau ve 153. minuty zařídil výhru Philadelphie nad Pittsburghem. Rekordně dlouhý duel svedl Montreal Maroons s Detroitem v roce 1936, jejich souboj trval 176 a půl minuty.

Calgary odstartovalo sérii s Dallasem výhrou 3:2. V brance vítězů dostal opět před Davidem Rittichem přednost Cam Talbot, který kryl 24 střel a stal se druhou hvězdou zápasu. Předčil ho jen spoluhráč Dillon Dubé, který vstřelil v úvodní třetině první dva góly zápasu.

Stars v polovině utkání slepenými góly Denise Gurjanova a Jamieho Benna během devíti sekund vyrovnali, ale na trefu Rasmuse Anderssona ze 37. minuty už nenašli odpověď.

Kämpfova gólová radost přišla ve 31. minutě, chvíli poté, kdy se Vegas dvěma rychlými zásahy ujalo vedení 2:0. Český útočník zúročil dobré napadání a přihrávku Saada a snížil v oslabení střelou z levého kruhu. Nejvýše nasazený tým v Západní konferenci si pojistil výhru v úvodním utkání série ve třetí třetině dvěma brankami Smithe.

V dresu Vegas nenastoupil Nosek, na opačné straně nebodoval Kubalík, který byl s pěti střelami nejaktivnějším hráčem Chicaga.

1. kolo play off NHL:
Východní konference (Toronto) - 1. zápasy:
Tampa Bay - Columbus 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 7. a 151. B. Point, 41. Gourde - 3. Dubois, 40. Bjorkstrand. Střely na branku: 88:63. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo (Columbus), 2. B. Point (Tampa Bay), 3. S. Jones (Columbus).

Utkání Boston - Carolina bylo odloženo na středu.

Západní konference (Edmonton) - 1. zápasy:
Dallas - Calgary 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Branky: 31. Gurjanov, 32. Jamie Benn - 11. a 19. Dubé, 37. R. Andersson. Střely na branku: 26:26. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Dubé, 2. Talbot, 3. R. Andersson (všichni Calgary).

Vegas - Chicago 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 44. a 49. R. Smith, 28. Theodore, 30. Carrier - 31. Kämpf. Střely na branku: 34:20. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Marchessault, 3. Lehner (všichni Vegas).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít